StoryEditorAgritechnica 2023

Trelleborg – nowa opona TM1 Eco Power

Na targach Agritechnica 2023 eksperci firmy Trelleborg zaprezentowali swój nowy, najbardziej zrównoważony produkt, czyli oponę TM1 Eco Power.
17.11.2023., 14:00h

Paolo Pompei, prezes i dyrektor generalny Yokohama TWS rozpoczął konferencję prasową od przeglądu opon marki Trelleborg, wskazując na kluczowe wnioski związane ze strategią firmy z silnym naciskiem na zrównoważony rozwój i podstawę technologii opon dla rolnictwa jutra.

image

Dzięki zamontowanym na oponach czujnikom, rolnicy otrzymują dane o oponach w czasie rzeczywistym, w tym dynamiczne obciążenie, ciśnienie i temperaturę każdej opony.

FOTO: Trelleborg

Opory toczenia niższe do 47%

Następnie Gianluca Abbati, wiceprezes ds. technologii i innowacji, zaprezentował długo oczekiwaną oponą TM1 Eco Power tym samym, przygotowując grunt pod nową erę technologii oponiarskiej z nową najbardziej zrównoważoną oponą marki Trelleborg.

Abbati, prezentując TM1 Eco Power stwierdził – Testy porównawcze osiągów z oponami rolniczymi klasy premium pokazują, że TM1 Eco Power ma do 47% niższe opory toczenia, co daje do 3% oszczędności w zużyciu paliwa i akumulatorów w ciągnikach elektrycznych. Udowodniono, że innowacyjna konstrukcja opony i jej właściwości samoczyszczące zapewniają o 26% lepszą trakcję na twardej glebie i o 12% większy komfort operatora".

Opony z czujnikami

Abbati przedstawił również najnowsze aktualizacje Trelleborg ATMS (Adaptive Tire Management System), który pomaga klientom osiągnąć bardziej zrównoważone operacje dzięki zaawansowanej technologii. Dzięki zamontowanym na oponach czujnikom, rolnicy otrzymują dane o oponach w czasie rzeczywistym, w tym dynamiczne obciążenie, ciśnienie i temperaturę każdej opony.

Trelleborg Premium Care w Europie

Jako, że Trelleborg jest zaangażowany w oferowanie swoim klientom czegoś więcej niż tylko zaawansowanych opon, ale też osiągnięć związanych z rozwojem produktów marki Trelleborg, Elio Bartoli, Prezes EMEA & Global OEM, ogłosił uruchomienie nowego programu Trelleborg Premium Care w Europie. Program ten oferuje rolnikom nowy poziom wsparcia, wiedzy i opieki, w tym przedłużoną gwarancję na opony Trelleborg, co pozwoli im zwiększyć wydajność i wydłużyć żywotność opon Trelleborg.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Trelleborg

22. czerwiec 2024 14:06