StoryEditor

To niewiarygodne, ile modyfikacji do Farming Simulator 22 pobrali gracze!

Mija właśnie 30 miesięcy od premiery dobrze znanego symulatora rolnictwa. Z tej okazji Giants Software przygotował małe podsumowanie wyników, jakie osiągnęła gra. Ile razy gracze pobrali mody do Farming Simulator 22?
26.05.2024., 06:00h

Minęło 30 miesięcy od kiedy zaczęliśmy grać w Farming Simulator 22. Giants Software postanowił z tej okazji podsumować wyniki popularności najbardziej znanego symulatora rolnictwa. Z oficjalnego ModHuba deweloper zanotował aż 1,6 miliarda pobrań modów, a to tylko wierzchołek statystyk, które przygotował Giants Software.

Ile DLC pojawiło się w Farming Simulator 22?

Świat ujrzał Farming Simulator 22 w listopadzie 2021 roku. Od tamtego czasu pojawiło się 6 darmowych dodatków, wiele najróżniejszych pakietów i aż 2 rozszerzenia zawartości. Składa się to wszystko na 25 oficjalnych DLC.

Giants Software nie podcinał skrzydeł moderów

Z mniej oficjalnymi dodatkami do gier bywa różnie, niektórzy wydawcy i producenci gier nie przepadają za dziełami tworzonymi przez oddaną społeczność graczy. W przypadku FS 22 jest zupełnie inaczej – Giants Software daje możliwości i zachęca do tworzenia kolejnych modyfikacji. Najpopularniejszymi są te dodające nowy sprzęt rolniczy, nie można jednak zapomnieć o modach, które w mniejszy bądź większy sposób zmieniają rozgrywkę.

Obecnie dostępnych jest aż 6000 modyfikacji, a ich łączna suma pobrań wynosi 1,6 miliarda!

Kamienie milowe FS 22

Możemy tak nazwać najistotniejsze zmiany i dodatki, które znacząco odmieniły rozgrywkę na przestrzeni całej serii. Za najważniejsze można uznać łańcuchy produkcyjne. Ten dodatek umożliwił sprzedaż nie tylko wytwarzanego przez graczy surowca, ale i produktów z niego wykonanych np. chleba, cukru i rodzynek.

W Farming Simulator 22 można grać na wielu platformach: konsolach, komputerach PC czy Nvidia GeForce Now. Dodatkowo Giants Software umożliwił graczom wspólne granie, nawet gdy korzystają z różnych platform. Innymi słowy, gdy gracz ma komputer PC może zagrać z kolegą, który ma PlayStation. Tak zwany crossplay obsługuje grę w trybie współpracy i rywalizacji.

Farming Simulator 22 w liczbach

Według Giants Software oraz wielu graczy, ta odsłona serii jest najbardziej udaną ze wszystkich. Świadczą o tym liczby – sprzedano aż 6 milionów kopii Farming Simulator 22. W szczytowym momencie w jednym czasie grało ponad 100 000 osób. Obecnie średnia ilość graczy to około 40 000. Na platformie Steam, FS 22 cieszy się aż 92% pozytywnych recenzji. Społeczność graczy nie byłaby tak liczna bez twórców prezentujących rozgrywkę na YouTube i Twitch. Streaming na żywo to dobra forma promocji gry właściwie za darmo. W szczytowym momencie na platformie streamingowej Twitch transmisje z FS 22 oglądało łącznie 52 469 osób.

Bartłomiej Dróżdż

13. czerwiec 2024 21:35