StoryEditor

Targi w Minikowie zapraszają na Agro-Tech od 1 do 2 lipca 2023 r.

Impreza obejmuje: Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe Agro-Tech, Kujawsko-Pomorskie Dni Pola i Regionalną Kujawsko-Pomorską Wystawę Zwierząt Hodowlanych.
19.05.2023., 10:33h

W ramach imprezy będzie specjalistyczna wystawa dla producentów rolnych i ekspertów z branży rolnej oraz wszystkich, którym bliski jest temat rolnictwa. Każdego roku bierze w nich udział ponad 300 wystawców krajowych i zagranicznych, prezentujących sprzęt i asortyment niezbędny w każdym gospodarstwie rolnym.

image

Zakresem tematycznym Agro-Tech obejmuje wszystkie podstawowe obszary działalności rolniczej: technikę rolniczą, odnawialne źródła energii, budownictwo i materiały budowlane, usługi rolnicze, naukę i doradztwo, prezentację oferty firm z branży motoryzacyjnej.

FOTO: Jan Józefowicz

Nowatorskie rozwiązania

Agro-Tech to wystawa dedykowana przede wszystkim rolnikom stawiającym na nowatorskie rozwiązania w swoich gospodarstwach. Dzięki bogatej propozycji wystawców reprezentujących wszystkich liczących się producentów nie tylko ciągników i maszyn rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich, ale też środków do produkcji rolnej: nawozy, chemia rolnicza, pasze, genetyka, hodowla roślin czy budownictwo rolnicze i odnawialne źródła energii.

Technika rolnicza dominuje

Bogaty program, połączony z fachowym doradztwem z różnych dziedzin rolnictwa stwarza ponad 30 tysięcznej rzeszy odwiedzających dobrą okazję do poszerzenia swojej wiedzy, wymiany doświadczeń, a także zebrania potrzebnych informacji, niezbędnych do podejmowania decyzji w procesie inwestowania i unowocześniania gospodarstw rolnych.

Zakresem tematycznym Agro-Tech obejmuje wszystkie podstawowe obszary działalności rolniczej: technikę rolniczą, odnawialne źródła energii, budownictwo i materiały budowlane, usługi rolnicze, naukę i doradztwo, prezentację oferty firm z branży motoryzacyjnej. Dominującym tematem wystawy będzie jednak tak jak co roku - technika rolnicza, która zajmie 3/4 powierzchni wystawienniczej.

image

Każdego roku bierze w nich udział ponad 300 wystawców krajowych i zagranicznych, prezentujących sprzęt i asortyment niezbędny w każdym gospodarstwie rolnym.

FOTO: Jan Józefowicz

Finansowanie ze środków unijnych

Ważnym elementem wydarzeń targowych będzie również stoisko informacyjno-promocyjne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz podległych instytucji rolnych, na którym pozyskać będzie można wiele ważnych informacji m.in. na temat możliwości finansowania przedsięwzięć w ramach środków unijnych.

Wystawa zwierząt hodowlanych

Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych ma już ponad dwudziestoletnią tradycję. W tym roku odbędzie się już po raz XXII. Od kilku już lat odbywa się w nowych, funkcjonalnych obiektach wystawowych i stwarza doskonałą okazję do wymiany doświadczeń pomiędzy hodowcami oraz specjalistami od hodowli, żywienia, weterynarii, zoohigieny oraz mechanizacji produkcji zwierzęcej.

Wystawa zwierząt skupia wokół siebie również firmy hodowlane i genetyczne, które oferują hodowcom materiał biologiczny najwyższej jakości. Firmy paszowe przedstawią optymalne programy żywieniowe oraz bogatą ofertę mieszanek i koncentratów oraz premiksów dla różnych kategorii zwierząt, a firmy zajmujące się wyposażeniem i mechanizacją budynków inwentarskich pełną gamę produktową dla dużych i małych zwierząt gospodarskich.

image

W ramach imprezy będzie specjalistyczna wystawa dla producentów rolnych i ekspertów z branży rolnej oraz wszystkich, którym bliski jest temat rolnictwa.

FOTO: Jan Józefowicz

Niemal 500 odmian roślin uprawnych

Udział w targach potwierdzają również producenci i firmy posiadające w swojej ofercie nawozy, środki ochrony roślin oraz nasiona roślin uprawnych, które zaprezentują się podczas Kujawsko-Pomorskich Dni Pola. Jest to niewątpliwie unikalne w skali kraju wydarzenie, którego głównym celem jest prezentacja potencjału blisko 500 odmian roślin uprawnych na powierzchni ok. 8 ha, ich nawożenia, technologii uprawy, wspomagania decyzji i sposobów wdrażania innowacji w uprawie roślin.

Kluczowym elementem Dni Pola jest umożliwienie rolnikom porównania w jednym miejscu pełnego potencjału odmian roślin uprawnych będącego wynikiem wieloletniej pracy hodowlanej firm nasiennych.

Co jeszcze…

Dodatkowo swoją ofertę przedstawią firmy, instytucje i organizacje zaopatrujące polskie rolnictwo w rozwiązania techniczne, technologiczne i organizacyjne w zakresie szeroko rozumianej produkcji roślinnej.

Dni Pola to także demonstracje branżowe prezentujące:

•       systemy ochrony i nawożenia różnych gatunków roślin,

•       systemy wspomagania decyzji,

•       rolnictwo precyzyjne,

•       efekty uprawy pasowej w rzepaku ozimym i pszenicy ozimej,

•       systemy nawadniania,

•       rośliny zielarskie,

•       rośliny energetyczne,

•       ogród chorób roślin.

opr. Jan Józefowicz, Agro-Tech Minikowo

27. maj 2024 18:54