StoryEditorFerma 2023

Targi Ferma po raz drugi w Bydgoszczy!

Już 24 – 26. lutego po raz drugi w Hali BCTW w Bydgoszczy odbędzie się Ferma, czyli specjalistyczne targi dla fachowców z zakresu produkcji zwierzęcej. Udział w targach weźmie prawie 150 wystawców!

16.12.2022., 06:00h

Bydgoszcz po raz drugi!

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze po raz drugi z rzędu gościć będzie wystawców, specjalistów i hodowców bydła, trzody chlewnej i drobiu. Jak podkreślają organizatorzy, atutem bydgoskiego obiektu jest dostępność parkingów, a także położenie z dala od centrum miasta, ale z dobrą komunikacją.

- Wierzymy, że przyszłoroczna ferma, będzie odsłoną, bez obostrzeń i zakazów, a żadne czynniki zewnętrzne nie zakłócą przygotowań i samych targów, czego niestety byliśmy świadkami w tym roku, kiedy to w dniu rozpoczęcia imprezy, wybuchła wojna na ukrainie. duże zainteresowanie imprezą wśród hodowców oraz wsparcie jakiego udzielają nam kujawsko pomorska izba rolnicza, kpodr minikowo oraz federacje i związki branżowe, pozwala nam optymistycznie patrzeć na edycję 2023, dlatego już dziś zapraszam wszystkich do bydgoszczy – powiedział Kierownik Projektu Ferma, Mariusz Jabłoński.

Blisko 150 wystawców na targach Ferma

Organizatorzy spodziewają się blisko 150 wystawców nie tylko polskich, ale również zagranicznych. Zwiedzający będą mieli okazje zapoznać się z nowościami w zakresie genetyki, pasz i systemów karmienia, leków i preparatów weterynaryjnych, ale także z robotami udojowymi, wyposażeniem budynków inwentarskich oraz maszyn do zbioru pasz.

Liczne wydarzenia podczas targów Ferma 2023

W 25-letniej historii imprezy, co roku ważnym elementem była konferencja naukowo-techniczna. Nie inaczej będzie w przyszłorocznej edycji. Pierwszego dnia targów redakcja top agrar Polska przygotuje dla hodowców bydła panel dyskusyjny pt. "Czy rosnące koszty życia i wysoka inflacja uderzą w rynek wołowiny – co to oznacza dla perspektyw rozwoju produkcji żywca wołowego w Polsce?. W panelu wezmą udział przedstawiciele związków hodowców i producentów, przedstawiciele branży mięsnej oraz eksperci rynkowi. Będzie również coś dla hodowców trzody chlewnej. Również pierwszego dnia wystawy dr inż. Tomasz Schwarz z Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie poprowadzi panel pt. "Czy prawodawstwo może zniszczyć branżę?".

Z kolei branżę drobiarską organizatorzy wraz Krajową Izbą Producentów Drobiu i Pasz zapraszają na forum, które będzie okazją do rozmów o ochronie wizerunku branży przed atakami pseudoekologów, ubezpieczeniach od salmonelli, czy też o aktualnych wyzwaniach w sztucznej inkubacji drobiu.

Spotkania dla hodowców bydła, drobiui trzody chlewnej

Drugi dzień targów zapowiada się niemniej interesująco jeśli chodzi o prelekcje i wykłady. Dla hodowców bydła mlecznego Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz zaproszeni goście, zapraszają do dyskusji na temat wpływu rosnących cen energii na produkcję mleka i całą branżę mleczarską. Również w sobotę, Patron Naukowy targów – Politechnika Bydgoska, zaprasza na cykl wykładów dla hodowców bydła, świń i drobiu na temat m.in. biobezpieczeństwa hodowli i bioasekuracji. Z kolei Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj wraz Unią Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego, przygotowały bardzo bogaty program paneli dyskusyjnych i wykładów, w trakcie których postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie "Jak budować odporność polskiego rynku drobiu? Co mówią liczby i trendy?" czyli polskie drobiarstwo oczami ekonomistów, praktyków i specjalistów marketingu i PR.

Produkcja zwierzęca w dobie kryzysu

Kujawsko Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, w sobotnie południe zaprasza do debaty z udziałem przedstawiciela MRiRW Waldemara Guby, Dyrektora Departamentu Rynków Rolnych. W spotkaniu tym, którego tematem przewodnim będzie "Produkcja zwierzęca w dobie kryzysu" udział wezmą również Jacek Zarzecki Prezes PZHiPBM, Bartosz Czarniak rzecznik PZHiPTCh POLSUS, Tomasz Parzybut Prezes Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP, a całość poprowadzi Dyrektor KPODR Minikowo Ryszard Kamiński.

Bezpłatne bilety na Ferma 2023

Już po 15 grudnia br. wszyscy, którzy chcą otrzymać bezpłatną kartę wstępu na targi, będą mogli zarejestrować się na stronie internetowej wystawy Ferma.

fot. firmowe

19. maj 2024 12:30