StoryEditor

Targi EuroTier 2024 – Innowacje w hodowli zwierząt

Od 12 do 15 listopada 2024 r. w Hanowerze odbędą sie targi profesjonalnej hodowli zwierząt i zarządzania zwierzętami gospodarskimi.
25.01.2024., 08:00h

Organizowane przez DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) targi EuroTier są centralnym miejscem spotkań międzynarodowych rolników, usługodawców, dystrybutorów i innych ekspertów ze świata nauki i praktyki. Główne obszary wystawiennicze obejmują dobrostan zwierząt, zdrowie zwierząt, zrównoważony rozwój, redukcję emisji, hodowlę, zarządzanie zwierzętami gospodarskimi, żywienie, cyfryzację, zarządzanie gospodarstwem, przetwarzanie i marketing. Wystawcy zaprezentują zwiedzającym kompleksowy przegląd innowacji, rozwiązań i ustalonych standardów w hodowli bydła, trzody chlewnej i drobiu.

Wystawę uzupełniają informacje o owcach i kozach, koniach, akwakulturze, alternatywnych białkach i bezpośredniej sprzedaży. Międzynarodowa branża drobiarska weźmie udział w Światowej Wystawie Drobiarskiej, która po raz kolejny odbędzie się na targach EuroTier.

image

Równolegle odbędą się międzynarodowe targi zdecentralizowanego wytwarzania energii i energetyki rolniczej EnergyDecentral, a także Inhouse Farming Feed & Food Show, nowa platforma DLG dla samowystarczalnych systemów rolnych i żywnościowych przyszłości.

FOTO: EuroTier

Troska o środowisko i dobrostan zwierząt

Równolegle odbędą się międzynarodowe targi zdecentralizowanego wytwarzania energii i energetyki rolniczej EnergyDecentral, a także Inhouse Farming Feed & Food Show, nowa platforma DLG dla samowystarczalnych systemów rolnych i żywnościowych przyszłości.

Obecne wymagania społeczne i polityczne, większa troska o środowisko i dobrostan zwierząt stanowią wyzwanie dla przyszłości hodowli zwierząt na całym świecie. EuroTier pokaże, że tym wyzwaniom najlepiej sprosta branża hodowlana, która dostarcza nowe rozwiązania technologiczne i nowoczesny sprzęt zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju tego szybko rozwijającego się sektora gospodarki.

– Pod hasłem przewodnim "Wprowadzamy innowacje w hodowli zwierząt" wystawcy na targach EuroTier 2024 zaprezentują różne sposoby wykorzystania nowych i innowacyjnych podejść i strategii w celu poprawy wydajności, zrównoważonego rozwoju i standardów etycznych hodowli zwierząt – mówi Ines Rathke, kierownik projektu EuroTier, opisując kluczowe znaczenie EuroTier dla międzynarodowej hodowli zwierząt.

Platforma innowacji dla światowego przemysłu

Targi EuroTier oferują kompletny przegląd innowacji i ustalonych standardów, w tym rozwiązań technicznych dla hodowli bydła, trzody chlewnej i drobiu. Portfolio targowe obejmuje produkty i usługi dla całego łańcucha wartości w zakresie produkcji żywności pochodzenia zwierzęcego, w tym kompletne systemy hodowli, genetykę, technologię pasz, klimat i środowisko, technologię dojenia i chłodzenia, usuwanie obornika, transport, zasoby operacyjne, akcesoria, przetwarzanie, dystrybucję i marketing do produkcji rolnej.

image

Zdjęcie ilustracyjne: Po raz pierwszy na targach EuroTier dostawcy sprzętu dla zwierząt gospodarskich skorzystają z dedykowanej powierzchni wystawienniczej i zaprezentują swoje produkty producentom maszyn do hodowli zwierząt. Fot. Jan Józefowicz

FOTO:

Aktualne tematy przewodnie sektora hodowlanego

► Wydarzenia EuroTier, takie jak "TopTierTreff" czyli "Najlepsze miejsce dla zwierząt", podczas których międzynarodowe organizacje zajmujące się hodowlą bydła mlecznego i wołowiny prezentują żywe zwierzęta. Pojawią się też systemy autonomiczne i automatyczne, w tym impreza "Barn-Robot" prezentująca roboty pchające paszę do pomieszczeń dla bydła.

► Na specjalnych "scenach eksperckich" odbędą się interaktywne wydarzenia, podczas których będą prowadzone rozmowy na tematy i strategie dotyczące drobiu, bydła, trzody chlewnej, koni, energii zdecentralizowanej, a także rolnictwa i systemów żywnościowych.

► W nowym "AI in the poultry house spotlight" wystawcy zaprezentują innowacyjne rozwiązania w zakresie poprawy dobrostanu zwierząt, zdrowia zwierząt, wydajności i efektywności energetycznej w produkcji drobiarskiej.

► Nowe spojrzenie na sektor trzody chlewnej skupia się na "kędzierzawym ogonie" i przedstawia rozwiązania branżowe, a także przykłady najlepszych praktyk z wielu krajów.

► Międzygatunkowe wyróżnienie "Ubój w gospodarstwie" prezentuje nowatorskie mobilne jednostki ubojowe, które umożliwiają ubój w gospodarstwie.

► Program konferencji, Międzynarodowa Impreza Bydła i Trzody Chlewnej, Międzynarodowa Konferencja Drobiarska, towarzysząca Impreza Drobiarska i Impreza Zdrowia Zwierząt oferują mieszankę międzynarodowych przemówień, okrągłych stołów, ceremonii wręczenia nagród i spotkań.

Rozszerzona oferta systemów i komponentów

Po raz pierwszy na targach EuroTier dostawcy sprzętu dla zwierząt gospodarskich skorzystają z dedykowanej powierzchni wystawienniczej i zaprezentują swoje produkty producentom maszyn do hodowli zwierząt. Obszar ten, nazwany "Supplier Industry - powered by Systems & Components", jest skierowany do inżynierów, kupców i specjalistów ds. integracji systemów, oferujących technologię żywienia, systemy udojowe, wagony transportowe, prasy oraz systemy mieszania i dozowania. Wystawcy EuroTier mogą znaleźć odpowiednich partnerów rozwojowych w tym nowym obszarze. Obszar ten jest centralnym miejscem innowacyjnych rozwiązań w zakresie produkcji technologii hodowli zwierząt i jest kolejnym elementem targów reprezentującym cały łańcuch wartości w branży hodowli zwierząt.

Optymalne uzupełnienie: EnergyDecentral i Inhouse Farming

Targi EnergyDecentral i Inhouse Farming - Feed & Food Show, premiera, odbywają się w Hanowerze równolegle z EuroTier. Już teraz uznawana za wiodącą platformę zdecentralizowanych dostaw energii, EnergyDecentral obejmuje cały łańcuch wartości zrównoważonej produkcji energii: zasoby, wytwarzanie energii i inteligentną energię. Inhouse Farming - Feed & Food Show będzie globalnym miejscem B2B dla samowystarczalnych systemów rolnych i żywnościowych przyszłości. Ściśle powiązane z praktyką rolniczą, Inhouse Farming oferuje praktyczne rozwiązania, specjalistyczne informacje, perspektywy, innowacje i biznes - od paszy po żywność.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: DLG, EuroTier

13. czerwiec 2024 15:17