StoryEditor

Targi Agromek w Herning od 29 listopada do 2 grudnia

Na duńskie targi zarejestrowali się już zwiedzający z 42 krajów. Wśród nich jest 530 wystawców z 21 krajów. Oprócz maszyn będzie też wystawa bydła.

27.11.2022., 16:00h

"Udział zarówno wystawców, jak i gości z zagranicy jest niezwykle istotny dla firmy Agromek i dla całego duńskiego przemysłu rolnego, który ma wielu międzynarodowych partnerów" – komentuje prezes Agromeku.

Międzynarodowy charakter wystawy jest decydującym czynnikiem dla wielu duńskich wystawców, w tym HE-VA, która produkuje maszyny rolnicze i eksportuje większość swojej produkcji. Firma zaprasza na targi wielu swoich międzynarodowych partnerów, a w tym roku zainteresowanie było bardzo duże. Aż 72 jej klientów przyjęło zaproszenie, czyli o 30 więcej niż w 2018 roku, wyjaśnia kierownik techniczny HE-VA, Heine Christiansen.

"To niesamowicie ważne, że Agromek utrzymuje swoje międzynarodowe ukierunkowanie" - mówi. "Dla nas to wiele znaczy, że możemy pokazać nasze portfolio naszym międzynarodowym klientom, stworzyć nowe kontakty i utorować drogę do nowych możliwości eksportowych. Kochamy nasz duński rynek krajowy, ale częścią naszego celu w wystawianiu się na targach Agromek jest również nawiązywanie nowych międzynarodowych partnerstw. Dlatego tak ważne jest, aby to wydarzenie skupiało całą branżę - kiedy wystawiamy się obok siebie, jesteśmy również w stanie wspierać się nawzajem i tworzyć jeszcze większą atrakcję dla graczy z zagranicy."

Agromek to największa wystawa rolnicza w Europie Północnej

70 wystawców z zagranicy również ma wielkie oczekiwania wobec tegorocznych targów. Jest tak z pewnością w przypadku Darragha O‘Carrolla, doradcy ds. rynku w Enterprise Ireland. Wraz z sześcioma irlandzkimi firmami, agencja rządowa wystawia się na expo, aby wzmocnić pozycję Irlandii w regionie nordyckim.

"Niektóre z irlandzkich firm są obecne na rynku nordyckim od lat i wystawiają się, aby ponownie nawiązać kontakt z partnerami i klientami po pandemii" - wyjaśnia. "Inne firmy są zupełnie nowe w krajach nordyckich i chcą uzyskać informacje zwrotne na temat swoich produktów dla rynku, a także poznać nowych partnerów. W sektorze rolniczym szczególnie ważne jest, aby zobaczyć produkty osobiście i spotkać się z ludźmi stojącymi za nimi twarzą w twarz. Agromek to największa wystawa rolnicza w Europie Północnej i jest to świetne miejsce do spotkania społeczności rolniczej ze wszystkich krajów regionu" - dodaje.

Międzynarodowe spotkania

Duża część bogatego programu targów Agromek jest skierowana do gości z zagranicy. Na przykład program konferencji Przyszłość i Innowacje, "Days of Future", będzie zawierał szereg anglojęzycznych prezentacji. Wtorkowy program rozpocznie się od "The Danes and the Dutch: Farming the Future Together", do którego przyczyni się ambasador Holandii Nienke Trooster.

Będą również treści skierowane do międzynarodowych gości w zakresie biogazu w tym kilka prezentacji na temat klimatycznych i ekologicznych trendów technologicznych i globalnych perspektyw. W tym samym czasie odbędzie się międzynarodowa konferencja: Postęp i innowacje w inżynierii rolniczej: The 4th NJF – EurAgEng.

opr. i fot. Jan Józefowicz

21. maj 2024 06:22