StoryEditor

Targi Agromek powróciły z dawną siłą!

Ponad 40 tys. osób odwiedziło odbywające się w zeszłym tygodniu (29.11.- 2.12.) największe w północnej Europie targi rolnicze Agromek w duńskim Herning. Z liczbą 542 wystawców impreza po 4 latach nieobecności powróciła z dawną siłą.
06.12.2022., 08:40h

Liczby mówią same za siebie: 542 wystawców i 150 wydarzeń towarzyszących, tj. prezentacje, konferencje, debaty, na ponad 10 ha i ponad 40 tys. zwiedzających, w tym 3718 gości i delegacji z 56 krajów.

image
FOTO: Lars Moeller

Wszystko wskazuje na to, że targi Agromek po czterech latach nie tylko wróciły na właściwe tory, ale cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem – podkreślił Sten Andersen, prezes targów.

- Po czterech dniach wystawy z 40 tysiącami zwiedzających z kraju i zagranicy, uśmiechniętymi wystawcami, dobrą atmosferą i dużym zainteresowaniem zarówno stoiskami, jak i rekordową liczbą aktywności, cieszymy się, że udało się powrócić do rangi wydarzenia z 2018 roku. Agromek wraca w pełnej krasie jako wspólne miejsce spotkań profesjonalistów - powiedział Sten Andersen, prezes targów Agromek i wiceprezes Dansk Agroindustri.

image
FOTO: Lars Moeller

Współpraca przede wszystkim

Jak podkreślają organizatorzy, jednym z głównych celów wystawy Agromek jest podtrzymanie kontaktów między producentami, specjalistami a rolnikami. Dialog nie tylko integruje branżę rolniczą, ale pozwala szybciej i lepiej reagować na zmieniające się potrzeby nowoczesnego rolnictwa.

{embed_photo}88133{/embed_photo}

Skupieni na przyszłych rozwiązaniach

Rekordowo szeroki program wystawy Agromek z licznymi prezentacjami, debatami i konferencjami, których łącznie było ok. 150, przyciągnęły wielu zwiedzających zainteresowanych zdobywaniem wiedzy na różne tematy w zakresie rolnictwa precyzyjnego. Na stoisku Future Days zgromadzono koncepcje przyszłych rozwiązań wpisujących się w tematykę zielonej transformacji, automatyzacji i robotyzacji rolnictwa. Jednym z głównych tematów był również rozwój sektora biogazowego i pozyskiwania energii z biomasy.

image
FOTO:

Nagrody targów Agromek

Organizacja VikingDanmark była gospodarzem tradycyjnej już wystawy bydła wraz z towarzyszącymi jej nagrodami, a ogranizatorzy zapewnili również oprawę wielu konkursów, tj. nagród Agromek Stars, Agromek Science Challenge czy Future Farmer.

Kolejna edycja wystawy Agromek w duńskim Herning odbędzie się 26-29. listopada 2024 roku.

opr. aj

fot. firmowe

19. maj 2024 13:04