StoryEditor

Targi Agromek 2024 – czym zaskoczą światowi producenci?

Nowości zapowiadają m.in. marki Claas, Spearhead, Bednar, Fliegl i Agrifac, Farmtrac i VM Loader, będą też autonomiczne roboty polowe AgXeed.
17.03.2024., 06:00h

Targi w MCH Messecenter Herning i Jyske Bank Boxen w Danii zaplanowano od 26 do 29 listopada 2024 r. Danish Agro będzie miała największe stoisko na targach, gdzie grupa zaprezentuje również najnowsze narzędzia cyfrowe i pomoce w dokumentacji, takie jak Cropline MaskinData, SoilOptix Field Scanning, Claas Connect i Cordulus Weather Stations.

Inteligentne rolnictwo

– W tym roku rozwiązania cyfrowe będą bardziej widoczne na naszym stoisku niż w roku ubiegłym, ponieważ dokumentacja i precyzja stają się coraz ważniejszą częścią codziennego życia rolników. Na naszym stoisku klienci będą mogli zobaczyć i dowiedzieć się więcej o naszych najnowszych rozwiązaniach w zakresie technologii i maszyn w ramach inteligentnego rolnictwa oraz będą mogli przekonać się, w jaki sposób Danish Agro może połączyć całe gospodarstwo – mówi Jens Skifter, dyrektor wykonawczy grupy Danish Agro Machinery.

Cropline MaskinData to ekscytujące nowe rozwiązanie do modernizacji, między innymi dlatego, że oferuje rozwiązanie danych, które działa automatycznie we wszystkich markach ciągników, w tym dane maszyn ISObus. Wszystko jest dokumentowane i przechowywane online w celu późniejszej analizy i bieżącej dokumentacji.

image
Od lewej do prawej: Claus Hermansen, CEO, Agromek, Jens Skifter, Group Executive Director, Danish Agro Machinery, Sten Andersen, Chairman, Agromek and Michael Husfeldt, CEO, Danish Agro Machinery.
FOTO: Agromek 2024

Kompetentni dostawcy i myślący przyszłościowo rolnicy

– Oczywiście zawsze mamy nadzieję na nawiązanie nowych relacji zarówno z klientami, jak i dostawcami, ale najważniejszą rzeczą dla nas na tegorocznych targach jest rozpowszechnianie wiadomości, że Danish Agro jest partnerem biznesowym, który oferuje to, co stanowi wartość dodaną dla rolnika i jego pracowników, każdego dnia i przez cały czas – wyjaśnia Jens Skifter.

– Wraz z Danish Agro z przyjemnością ogłaszamy, że biorą udział w Agromek 2024. Cieszymy się, że Danish Agro postrzega Agromek jako targi, które mogą przyciągnąć gości z ich rynków w Europie Północnej – mówi Sten Andersen, prezes Agromek i dyrektor generalny Dan Egtved A/S.

– Duńscy rolnicy są w czołówce zielonej transformacji, wykorzystując najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie, zwłaszcza jeśli chodzi o cyfryzację, gromadzenie danych i ich wykorzystanie. Odwiedzający targi przyjeżdżają, aby zobaczyć nowe maszyny i nowe ekologiczne rozwiązania, i właśnie w tym obszarze będziemy silni podczas edycji Agromek 2024 – mówi Sten Andersen.

image
Agromek to największe targi rolnicze w Europie Północnej. Targi odbywają się co dwa lata w MCH Messecenter Herning - na zdjęciu wystawa w 2004 r.
FOTO: Jan Józefowicz

Wszystko zależy od ludzi i wzajemnych relacji

– Agromek to ważna okazja do zaprezentowania produktów i zademonstrowania, w jaki sposób rozwiązania firmy mogą wnieść wartość dodaną do duńskiego rolnictwa. Ważne jest dla nas, aby wykorzystać okazję do nawiązania kontaktu z rolnikiem, więc naszym celem na Agromek jest to, aby rolnik wrócił do domu po targach, myśląc, że widzi przyszłość dla swojego gospodarstwa we współpracy z Danish Agro i czuje się zainspirowany do rozwoju i wzrostu w przyszłości – mówi Michael Husfeldt, dyrektor generalny duńskiej firmy importującej maszyny Danish Agro i podkresla, że Agromek to ludzie, relacje i dzielenie się doświadczeniami.

oprac. Jan Józefowicz,, źródło: Targi Agromek

22. lipiec 2024 16:49