StoryEditor

Targi Agritechnica 2023 coraz bliżej

Od 12 do 18 listopada 2023 r. na terenach wystawowych w Hanowerze będzie można zobaczyć m.in. nowości związane zgodnie z tematem przewodnim "Zielona produktywność - inspiracje i rozwiązania".
11.05.2023., 11:58h

DLG – organizator targów Agritechnica – spodziewa się 2600 wystawców z ponad 50 krajów, którzy rozgoszczą się w 23 halach, w tym w 20 pawilonach krajowych, na ponad 400 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Oczywiście podstawowe znaczenie ma bogaty program techniczny przemysłu maszyn rolniczych.

"Wśród wystawców z ponad 50 krajów są wszyscy liderzy rynku. Dzięki międzynarodowemu centrum dealerskiemu, rynkowi B2B Systems & Components i strefie startowej ‘DLG-AgrifutureLab‘, Agritechnica 2023 zaoferuje kompletny przegląd sprzętu rolniczego i powiązanych tematów w ramach międzynarodowej platformy biznesowej, szczególnie po przerwie spowodowanej pandemią", mówi Timo Zipf, kierownik projektu Agritechnica.

Jak pogodzić wydajność z ekologią?

Dzięki głównemu tematowi "Zielona produktywność - inspiracje i rozwiązania", sprzęt i nowe technologie prezentowane na targach Agritechnica mają dać rozwiązania dla wyzwań jakie stoją przed rolnictwem. Należy umożliwić zwiększenie produktywności przy użyciu mniejszej ilości zasobów przy niższej intensywności, przy jednoczesnej ochronie środowiska i przyrody. W programie technicznym Agritechnica 2023, DLG współpracuje z wystawcami z dziedziny technologii, środków produkcji rolnej i usług w różnych formatach. Chodzi o to, aby odpowiedzieć na podstawowe pytanie: "Jak rolnictwo może ekologicznie produkować żywność, paszę, surowce i energię?".

image

Dzięki głównemu tematowi "Zielona produktywność - inspiracje i rozwiązania", sprzęt i nowe technologie prezentowane na targach Agritechnica mają dać rozwiązania dla wyzwań jakie stoją przed rolnictwem.

FOTO: DLG

Trendy i innowacje

W obliczu zmieniających się warunków społecznych, gospodarczych i klimatycznych innowacje w technice rolniczej mają podstawowe znaczenie dla przyszłej rentowności. W ramach targów Agritechnica, DLG uznaje znaczenie maszyn rolniczych w kształtowaniu zrównoważonego rolnictwa, korzystając z trzech różnych nagród. Wśród nich jest Nagroda "Innovation Award", w kolorze złotym i srebrnym, honoruje innowacje gotowe do wprowadzenia na rynek maszyn rolniczych. Z kolei nagroda za innowacje "DLG Agrifuture Concepts" skupia się na pionierskich koncepcjach. Nagroda "Systems & Components Trophy - Engineers‘ Choice" skupia się w szczególności na innowacyjnych systemach technicznych i komponentach do maszyn rolniczych.

image

DLG – organizator targów Agritechnica – spodziewa się 2600 wystawców z ponad 50 krajów, którzy rozgoszczą się w 23 halach, w tym w 20 pawilonach krajowych, na ponad 400 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej.

FOTO: DLG

Komponenty i nowość Inhouse Farming

"Systems & Components" ponownie odbędzie się jako część targów Agritechnica w 2023 roku. Jako forum techniczne, miejsce branżowe i platforma B2B dla branży dostawców, wydarzenie to jest idealnym uzupełnieniem targów Agritechnica, prezentującym najnowsze osiągnięcia i innowacje w zakresie komponentów dla sektora maszyn rolniczych i pojazdów terenowych.

DLG w ramach targów Agritechnica stworzyło nową platformę "Inhouse Farming - Feed & Food Show" skupiającą się na samodzielnej produkcji żywności w przyszłości. Dostawcy m.in. alternatywnych białek, rolnictwa wertykalnego i komórkowego zaprezentują nie tylko swoje produkty, ale także perspektywy, innowacje i możliwości biznesowe "od paszy do żywności", ściśle powiązane z praktyką rolniczą.

opr. Jan Józefowicz, źródło: DLG

19. maj 2024 12:57