StoryEditor

Tajemniczy czarny prototyp zauważony we Francji! Czy to rewolucyjny kombajn przyszłości?

Świat rolnictwa wstrzymał oddech! Na francuskich drogach zauważono prototyp trzyosiowego kombajnu zbożowego w tajemniczym czarnym kolorze. Czy to celowy ruch producenta, by wzbudzić sensację? Odkrywamy szczegóły tej intrygującej maszyny!
26.06.2024., 17:00h

Tajemniczy prototyp trzyosiowego kombajnu na francuskich drogach

Niedawno na francuskich drogach zaobserwowano transport nietypowego prototypu kombajnu zbożowego. Maszyna, o charakterystycznym czarnym kolorze, była przewożona na naczepie w biały dzień, co wzbudziło spore zainteresowanie. Francuskie czasopismo farm-connexion sugeruje, że może to być celowy zabieg producenta, mający na celu potwierdzenie kontynuacji prac badawczo-rozwojowych.

Jak w kombajnie trzyosiowym zwiększono przepustowość?

Prototyp wyróżnia się innowacyjną kinematyką - główne zespoły układu napędowego są umieszczone w większości po lewej stronie. Zastosowanie niskociśnieniowych opon o dużej średnicy ma pozytywnie wpłynąć na wewnętrzny kanał maszyny, który został maksymalnie poszerzony dla zwiększenia wydajności zbioru. Szerokość w transporcie ograniczono do 3 m.

image
Prototyp trzyosiowego kombajnu zbożowego, tym razem zauważonego we Francji. Czy w projekcie bierze udział firma Krone?
FOTO: newsagricoltura

Obniżony środek ciężkości kombajnu trzyosiowego

Komora silnika znajduje się niżej niż zwykle, między osią centralną a trzecią kierowaną, co pozwoliło na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni w górnej części maszyny i obniżenie środka ciężkości kombajnu. Zbiornik na ziarno znajduje się w standardowym miejscu, jednak uwagę przyciąga tajemniczy "kosz" w tylnej części maszyny.

Zagadkowy "kosz" i potencjalna współpraca z Krone

Intrygujący element w tylnej części maszyny wzbudza zainteresowanie od czasu opublikowania pierwszych zdjęć i filmów na początku 2023 roku. Spekuluje się, że może to być zintegrowany zbieracz plew, a może nawet prasa do produkcji peletu.

 

Kombajn trzyosiowy przy współpracy z Krone?

Dziennikarze farm-connexion.com sugerują udział firmy Krone w projekcie, która dostarczyła co najmniej osie i kabinę. Ponadto, przyczepę, na której transportowano prototyp, zauważono zaledwie kilka kilometrów od fabryki Krone. Jednak na tym etapie trudno jednoznacznie stwierdzić, czy Krone jest bezpośrednio zaangażowane w projekt, czy może współpracuje z innym producentem, znanym ze stosowania czarnego kamuflażu. Dużo pytań nadal pozostaje bez odpowiedzi, ale z zapartym tchem będziemy przekazywać Wam dalsze doniesienia na temat czarnego tajemniczego kombajnu zbożowego.

opr. aj

źródło: traktorist.ua

13. lipiec 2024 07:36