StoryEditorAktualności

Steyr pobił własny rekord w produkcji ciągników!

Ile ciągników Steyr, producent z St. Valentin, wyprodukował w mijającym roku? Imponujący wynik padł w tym tygodniu!
23.12.2022., 20:45h

Fabryka ciągników Steyr zlokalizowana w austriackim St. Valentin przekroczyła, nieosiągalny od dekady próg liczby wyprodukowanych ciągników. A to wszystko w obliczu problemów z zaburzonymi łańcuchami dostaw komponentów.

Steyr wyprodukował 10 000 ciągników w rok!

W mijającym tygodniu linię produkcyjną w St. Valentin opuści dziesięciotysięczny w tym roku, biało-czerwony ciągnik marki Steyr. Jest nim największy model austriackiego producenta - 6300 CVT z flagowej serii Terrus o mocy nominalnej równej 300 KM (moc maksymalna 313 KM).

image

Stoją od lewej: Hannes Woegerbauer - dyrektor fabryki w St. Valentin oraz Christian Huber – dyrektor zarządzający CNH Industrial Austria.

FOTO: Steyr

Ciągniki Steyr od 100 do 300 KM

W fabryce w St. Valentin powstają ciągniki o mocy w przedziale od 100 do 300 KM (moc nominalna), z których każdy wykonany jest z 14 500 części pochodzących od ponad 420 globalnych dostawców. Warto dodać, że co 10 minut z linii produkcyjnej zjeżdża jeden ciągnik, którego budowa trwa średnio ok. 40 godzin. Liczba możliwych różnych specyfikacji sięga 6400, więc rzadko zdarza się, aby dwa ciągniki miały takie samo wyposażenie.

image

Stoją od lewej: Robert Rysanek – szef działu kadr w Niemczech, Austrii i Szwajcarii; Christian Huber – dyrektor zarządzający CNH Industrial Austria; Hannes Woegerbauer - dyrektor fabryki w St. Valentin oraz Gunnar Hauser – dyrektor handlowy Steyr w Austrii, Szwajcarii i Słowenii.

FOTO: Steyr

Nowy zakład lakierniczy Steyr

Ostatnia przebudowa fabryki o powierzchni 170 180 m2 obejmowała dużą inwestycję w nowy zakład lakierniczy. Steyr podkreśla, że w 2022 roku po raz trzeci otrzymał znak jakości BGF (ang. Workplace Health Promotion) potwierdzający zmiany wprowadzone w celu promowania zdrowia pracowników.

- Biorąc pod uwagę wyzwania, przed którymi stoi branża, jesteśmy zachwyceni, że w mijającym roku wyprodukowaliśmy 10 000 ciągników – powiedział Hannes Woegerbauer, kierownik zakładu w St. Valentin.

opr. aj

fot. firmowe

21. czerwiec 2024 17:39