StoryEditor

Steyr - nowości z rocznika 2023

Ciągniki Impuls i Profi mają nowy terminal S-Tech 700 Plus. Jego ekran dotykowy ma wyższą rozdzielczość i uproszczoną obsługę.

09.01.2023., 08:00h

Nowe ciągniki Steyr Impuls CVT, Profi S-Control 8 i Profi CVT z rocznika 2023 mają nowy terminal sterowania z ekranem dotykowym S-Tech 700 Plus, który zastępuje poprzednią wersję S-Tech 700. Producent wskazuje na łatwiejsze użytkowanie i obsługę. Poza tym wspomniane ciągniki otrzymały nowy odbiornik sygnału GPS.

Nowy terminal S-Tech 700 Plus

Obudowa nowego terminala dotykowego S-Tech 700 Plus wykonana jest z aluminium, co wpływa na jej trwałość. Ekran dotykowy o przekątnej 12,1 cala jest większy o 35% w stosunku do wersji 10,4-calowej w poprzednim modelu S-Tech 700. Nowy model ma lepszą specyfikację, w tym rozdzielczość, podświetlenie i proporcje obrazu. Co ważne, ekran jest bardziej czuły na dotyk palca. Poprawiono też widoczność co przydaje się po zmroku. Ekran jest antyrefleksyjny i nie zostają na nim ślady palców. Można też zamówić terminal wbudowany w podłokietnik lub zamontowany na szynie monitora z prawej strony.

Większa pamięć i wydajność

Steyr informuje, że znacznie zwiększyła się pojemność pamięci: z 256 MB do 16 GB. Dzięki temu funkcje operacyjne są dużo szybsze, zwłaszcza w przypadku prac z użyciem magistrali ISOBUS i operacji wielozadaniowych. Ekran terminala S-Tech 700 Plus może wyświetlać obraz nawet z czterech kamer, co pozwala na wygodne monitorowanie obszarów wokół ciągnika i narzędzia.

– Dzięki nowemu terminalowi S-Tech 700 Plus ciągniki Steyr Impuls i Profi są jeszcze bardziej intuicyjne w obsłudze – wyjaśnia Christel Diebolt, International Product Marketing Manager Steyr, odpowiedzialny za ciągniki Profi. Do tych modeli oferujemy również zmodernizowany odbiornik Steyr 392 z nowymi sygnałami korekcyjnymi, zastępujący model z oznaczeniem Steyr 372.

Wiele systemów satelitarnych

Darragh Mullin, product marketing manager for Steyr Impuls CVT tractors, wyjaśnia, że odbiornik 392 korzysta z różnych systemów satelitarnych: Galileo, Beidou i QZSS, a także GPS i GLONASS. Dzięki temu system szybko się inicjuje i osiąga docelową dokładność, co ma zapobiegać utracie sygnału.

Możliwość wyboru podstawowego, średniego i wysokiego poziomu precyzji 15.0, 4.0 lub powtarzalnej dokładności między przejazdami w kolejnych latach na poziomie 1,5 cm przy korzystaniu z sygnału korekcyjnego RTK+ sprawia, że nabywcy zyskują pewność, że z odbiornikiem Steyr 392 mogą w pełni wykorzystać system automatycznego sterowania nawet w trudnych warunkach, a prawdopodobieństwo utraty sygnału na polu będzie minimalne.

opr. Jan Józefowicz, fot. Steyr

13. czerwiec 2024 20:44