Firmy Amazonen-Werke H. Dreyer SE & Co. KG oraz bema GmbH Maschinenfabrik rozpoczynają współpracę handlową w zakresie technologii zimowego utrzymania dróg w Polsce, Niemczech i Austrii. Te dwie zarządzane przez właścicieli firmy rodzinne, które znajdują się zaledwie 30 kilometrów od siebie, wyróżniają się nie tylko jakością, ale także innowacyjnością i pierwszorzędną obsługą – twierdzą producenci. Obie firmy sprzedają osprzęt zawieszany wyłącznie za pośrednictwem przeszkolonych, wyspecjalizowanych dealerów, którzy oferują klientom fachowe doradztwo i wsparcie.
Pakiety produktów dostosowane do indywidualnych potrzeb
W centrum współpracy jest koncepcja systemu. Niezależnie od tego, czy jest to model podstawowy, czy produkt z najwyższej półki – rozsiewacze do zimowego utrzymania dróg Amazone i pługi do odśnieżania bema są do siebie dopasowane. W przypadku mniejszych ilości śniegu jako alternatywę dla pługa można wybrać zamiatarkę. Obecnie dostępne są trzy modele o szerokości roboczej od 1250 mm do 2600 mm. Zamiatarki bema na potrzeby służb zimowych są wyposażone w specjalną szczotkę do zamiatania śniegu i osłonę. Można je również dostosować za pomocą dodatkowych opcjonalnych elementów wyposażenia.
Do mniejszych pojazdów Amazone oferuje rozsiewacze zawieszane EK-S o pojemności zbiornika od 150 l do 370 l oraz wyposażony w wygodny komputer sterujący model E+S 01 o pojemności zbiornika od 300 l do 1100 l. Do zastosowań profesjonalnych odpowiednim wyborem jest kompatybilny ze standardem ISOBUS model IceTiger z taśmą nośną podającą materiał i precyzyjnym rozrzutem dzięki systemowi Smart Precision. Zapewniający największą efektywność rozsiewacz IceTiger jest produkowany w wersjach o pojemności zbiornika od 380 l do 1900 l.
Więcej informacji dla specjalistów można uzyskać również na targach GaLaBau w Norymberdze, w Niemczech: stoisko Amazone nr 9-121 w hali 9
Amazone wyjaśnia szczegóły związane z wyposażeniem
Ilustracje, treść i dane techniczne są niewiążące i mogą różnić się w zależności od wyposażenia. Należy przestrzegać obowiązujących postanowień przepisów ruchu drogowego specyficznych dla danego kraju, łącznie z koniecznością uzyskania odpowiedniego zezwolenia. Należy sprawdzić dopuszczalne obciążenia osi i masę całkowitą ciągnika.
oprac. Jan Józefowicz, źródło: Amazone