StoryEditor

SKY Agriculture – narodziny nowej marki europejskiej

Na Agro Show w Bednarach będzie można zobaczyć całą gamę nowych kolorów firm: Sulky, Sky i Prolog, które przekształciły się w SKY Agriculture.
02.09.2023., 08:30h
JAn JózefowiczJAn Józefowicz

Teraz pod tym szyldem będą funkcjonowały trzy historyczne marki. Francuska rodzinna grupa Burel finalizuje proces transformacji, który rozpoczął się 10 lat temu. Nowa nazwa nie oznacza jedynie zwykłej zmiany tożsamości, ale odpowiada nowej dynamice innowacji w służbie rolnictwa w Europy.

Rodzinna grupa przemysłowa, będąca właścicielem historycznych marek: Sulky, Prolog i Sky odnotowuje podczas kampanii 2022-2023 rekordowe wyniki w roku obrotowym 2022-2023 na poziomie 85 milionów euro, a jej menedżerowie pracują nad dalszym rozwojem firmy. Jakie cele zamierza realizować SKY Agriculture? Chodzi o wsparcie rolników dzięki szerokiej gamie innowacyjnych maszyn odpowiadających nowym potrzebom rolnictwa w Europie. Poza zmianą nazwy, jest to też zwieńczenie dobrze przemyślanej refleksji dotyczącej strategii "pojedynczej marki" i jej pozycjonowania rynkowego, ponieważ pierwsze działania dotyczące transformacji tej grupy przemysłowej miały miejsce już 10 lat temu.

image

Strategia pojedynczej marki pozwoli także na dostosowanie firmy SKY Agriculture do nowego kontekstu dystrybucji maszyny rolniczych w Europie.

FOTO: SKY Agriculture

Trzy marki: Sulky, Prolog i Sky

Jak wyjaśnia prezes Grupy, Julien Burel – Refleksja i brak pośpiechu, aby odpowiednio wszystko uporządkować, należy do naszego DNA. W 2018 roku opracowaliśmy naszą linię bazową "Farming together", która początkowo polegała na tym, aby dopiąć zależności między naszymi trzema markami Sulky, Prolog i Sky. Nasza ewolucja trwała nadal – w 2020 roku dokonano wewnętrznej restrukturyzacji prawnej grupy, a także reorganizacji usług handlowych, serwisu posprzedażowego i części. Obecnie ogłaszamy kulminację naszych prac, czyli narodziny marki SKY Agriculture.

– Marka SKY Agriculture stanowi połączenie nazwy Sulky i ma charakter przyszłościowy, dzięki nazwie, która będzie łatwiejsza do wymówienia poza Francją i z zamiarem zachowania dotychczasowe wydajności przez kolejne 20 lat – mówi David Guy, dyrektor zarządzający grupy.

Dystrybucja w Europie

Należy zauważyć, że strategia pojedynczej marki pozwoli także na dostosowanie firmy SKY Agriculture do nowego kontekstu dystrybucji maszyny rolniczych w Europie. Rynek się konsoliduje i następuje restrukturyzacja sieci jednostek dealerskich, których liczba od wielu lat stale spada. Utworzenie marki SKY Agriculture ma również na celu wsparcie rozwoju działalności eksportowej grupy. W obecnej sytuacji, kiedy 40% sprzedaży realizujemy poza Francją, dzięki marce SKY Agriculture zamierzamy zwiększyć tę proporcję do 50%, wykorzystując w szczególności dynamikę naszego działu "prac badawczych i rozwoju", prowadzonych w czterech głównych obszarach: precyzja, technologia, efektywność energetyczna i agronomia.

image

Dzięki SKY Agriculture nastąpi koniec z kolorem niebieskim, zielonym i czerwonym w gospodarstwach! Wszystkie maszyny naszej marki będą produkowane w kolorach grafitowej szarości i tytanowej bieli.

FOTO: SKY Agriculture

Nowa kolorystyka

Dzięki SKY Agriculture nastąpi koniec z kolorem niebieskim, zielonym i czerwonym w gospodarstwach! Wszystkie maszyny naszej marki będą produkowane w kolorach grafitowej szarości i tytanowej bieli, które mają tę zaletę, że pasują do wszystkich kolorów ciągników. David Guy dodaje – Koniec z urządzeniami w wielu kolorach! Wybierając te kody kolorystyczne charakterystyczne dla zaawansowanych technologii, pomyśleliśmy również o rolnikach, który niezależnie od koloru swojego ciągnika będą mogli być dumni ze swoich urządzeń.

Oprócz wspomnianej wystawy Agro Show w Bednarach maszyny marki SKY Agriculture można będzie zobaczyć na europejskich wystawach: Sommet de l‘Élevage (FR) od 3 do 6 października 2023 r., Agritechnica (DE) od 12 do 18 listopada 2023 r. (hala 12, stoisko C37) oraz SIMA (FR) od 24 do 28 listopada 2024 roku.

SKY Agriculture - nieco historii

► To rodzinna, francuska grupa przemysłowa, zatrudniająca 350 osób, której łączne obroty w roku obrachunkowym 2022-2023 wynosiły 85 mln euro.

► Cztery zakłady produkcyjne: Carvin (departament 62), Fontenay (departament 28), Chateaubourg (departament 35) i Osasco (w regionie Piemontu we Włoszech). Od 1936 roku w zakładach grupy zaprojektowano i wyprodukowano ponad 450 000 maszyn.

► Przeznaczone dla profesjonalistów centrum szkoleniowe SKY Agriculture znajduje się na terenie gospodarstwa w miejscowości La Conillais (departament 44).

► Marka będzie obejmować trzy rodziny produktów w służbie rolnictwa przyszłości:

Uprawa – specjalistyczne umiejętności w dziedzinie uprawy powierzchniowej, w celu zmniejszenia zużycia energii, ochrony gleby i odchwaszczania mechanicznego.

Siew – koncentracja na rolnictwie regeneracyjnym i technologii siewu od 10 lat. Dzięki wprowadzeniu na rynek pierwszego, uniwersalnego zestawu siewnego z wieloma zbiornikami. To jedyna marka, która oferuje możliwość wyposażenia siewników w 1, 2, 3 a nawet 4 zbiorniki.

Nawożenie – marka oferuje taką technologię, która zapewnia precyzyjne nawożenie.

opr. Jan Józefowicz, źródło: SKY Agriculture

19. maj 2024 12:36