StoryEditor

Pierwszy polski producent elektrolizerów Simple H2 na targach CES w Las Vegas

Pierwszy polski producent elektrolizerów, firma Simple H2, pokazał swoje rozwiązania na targach CES w Las Vegas. To największe na świecie targi elektroniki i nowych technologii.
12.01.2024., 10:03h

Wodór to jedno z paliw, które są obiecujące w zakresie rozpowszechniania czystej energii. Projekty silników wodorowych w maszynach rolniczych pojawiają się coraz częściej, ale do szerokiego wykorzystywania tego paliwa brakuje przede wszystkim infrastruktury. Na te potrzeby zareagowała firma Simple H2, która po 6 latach prac badawczo-rozwojowych wprowadziła na rynek do produkcji seryjnej elektrolizery PEM. Istotne znaczenie ma magazynowanie energii i tankowanie wodoru.

Magazyn energii

Simple H2 w swojej działalności koncentruje się na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w dziedzinie energii wodorowej. Firma specjalizuje się nie tylko w produkcji elektrolizerów, ale także w projektowaniu i tworzeniu innowacyjnych magazynów energii. Największy magazyn energii producenta jest w stanie zgromadzić ponad 40 kWh w jednym module.

Dodatkowo, firma angażuje się również w tworzenie autorskich, kompleksowych instalacji wodorowych, np. stacji do wytwarzania, magazynowania i tankowania zielonego wodoru. Instalacje te, opatentowane w całej Europie, USA i Chinach, stanowią kluczowy element infrastruktury wspierającej przyszłość zrównoważonych źródeł energii.

image

Instalacje te, opatentowane w całej Europie, USA i Chinach, stanowią kluczowy element infrastruktury wspierającej przyszłość zrównoważonych źródeł energii.

FOTO:

Produkcja zielonego wodoru

– Jesteśmy dumni, że możemy reprezentować Polskę na tak prestiżowym wydarzeniu jak Targi CES 2024. Nasze elektrolizery PEM stanowią rewolucyjny krok w dziedzinie produkcji zielonego wodoru, otwierając nowe perspektywy dla odnawialnych źródeł energii – powiedział Tomasz Andrzejewski, CEO Simple H2. Na targach CES firma Simple H2 pokazała swoje rozwiązania na stoisku PAIH (Polska Agencja Inwestycji i Handlu).

Ekspansja na światowe rynki

W trakcie prezentacji na targach CES, Simple H2 skupiała uwagę inwestorów, partnerów biznesowych i ekspertów z globalnej branży. Firma jest gotowa do współpracy i udziału w światowych inicjatywach związanych z zielonym wodorem. Dodatkowo, rozpoczęła już ekspansję na kluczowe rynki zagraniczne, takie jak Indie i USA, w poszukiwaniu partnerskich możliwości i wsparcia dla polskiej innowacyjnej technologii.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Simple H2

13. czerwiec 2024 16:41