StoryEditor

Siewniki Amazone na europejskiej trasie

W 13 krajach u 30 rolników w ramach Precea Performance Tour pracowały siewniki punktowe Amazone Precea. W Polsce siew odbywał się w dwóch gospodarstwach, zobacz u kogo?

23.10.2022., 12:46h

Firma Amazone podjęła trud, aby sprawdzić jak w różnych warunkach polowych radzą sobie siewniki Precea w różnych strukturach europejskich gospodarstw. Doświadczenia rolników i usługodawców można zobaczyć na krótkich filmach. Amazone udostępnia te informacje na stronie internetowej.

Wysoka wydajność i jakość pracy

Różne uprawy, specyficzne warunki glebowe i klimatyczne pozwoliły sprawdzić, jak sobie radzą siewniki Precea. Gama produktów obejmuje wiele modeli od czterorzędowego siewnika Precea o szerokości roboczej 3 m do dwunastorzędowej wersji o szerokości roboczej 6 m. Użytkownicy szczególnie chwalili beznarzędziowe przezbrajanie na inne uprawy i krótki czas przygotowania. Specjalne koncepcje ram pozwalają na swobodne przesuwanie sekcji wysiewających, dzięki czemu można szybko dostosować rozstaw rzędów. Sprzęt wyposażony jest w wydajny, nadciśnieniowy napęd rozdzielania i redlice do siewu w mulcz PreTeC.

Nawet przy wysokich prędkościach roboczych, sięgających 15 km/h, rolnicy przekonują się o wysokiej dokładności odkładania każdego ziarna. Liczne opcje wyposażenia odciążają operatora i zapewniają wysoką jakość pracy w każdych warunkach, w tym szczególnie w zmiennych warunkach glebowych

System szybkiego łączenia

Regulacja nacisku redlic SmartForce automatycznie zapewnia stałą głębokość odkładania nasion. Automatyczna regulacja zgarniacza Smart Control zapobiega błędom w obsadzie ziarniaków na tarczy. Opcjonalnie, możliwe jest beznarzędziowe połączenie z kultywatorem wirnikowym, broną wirnikową lub broną talerzową Combi Disc przez system szybkiego łączenia Quick Link. Dzięki temu agregat uprawowo-siewny zapewnia oczekiwaną jakość uprawy przedsiewnej i siew w jednym przejeździe. Aby zmaksymalizować efekty, siewnik Precea jest dostępny w wersji o szerokości roboczej 6 m z zamontowanym z przodu zbiornikiem FTender do jednoczesnego nawożenia. Pełne możliwości siewnika można uzyskać dzięki inteligentnym rozwiązaniom, np. indywidualne przełączanie sekcji, zmienna aplikacja i obsługa ISOBUS.

opr. jj

19. maj 2024 13:52