StoryEditor

Schuitemaker Rapide – wkrótce nowa wersja

Dzięki nowym rozwiązaniom technicznym będzie można uzyskać większą wydajność zbioru.
05.09.2023., 08:51h

Rapide ma napędzany hydraulicznie podbieracz o szerokości 2,40 m. System ten poprawia wydajność podczas zbioru i załadunku, co istotnie wpływa na szybkość pracy i skraca przestoje. Poza tym nowa wersja ma zawieszenie konturowe 3D, które dopasowuje się do terenu i zapewnia optymalne przyleganie do podłoża.

Przesuwana ściana i precyzyjny mechanizm tnący

Maszyna będzie wyposażona w kombinację hydraulicznie przesuwanej ściany przedniej i dobrze znanego systemu Rapid Release. Znacząco zwiększa to wydajność maszyny. Pozwala to na jeszcze większy załadunek oraz szybki i całkowity rozładunek.

Długość cięcia zbieranego materiału w nowym Rapide producent określa na 40 mm. Noże umieszczone są centralnie w kanale, co sprawia, że uzyskuje się równomierne cięcie zbieranej paszy. Ma to wpływ na lepsze zatrzymywanie składników odżywczych, lepszą fermentację kiszonki i wyższą produkcyjność zwierząt.

Kiedy pojawi się nowy Rapide?

Więcej informacji o nowej linii Rapide poznamy w październiku. Oficjalna premiera odbędzie się na zbliżających się targach Agritechnica w Hanowerze. Nowy Rapide będzie dostępny w ograniczonej liczbie od przyszłego sezonu.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Schuitemaker

19. maj 2024 12:27