StoryEditorNowości Agro Show

Samasz P10-1100T- reguluj go jak tylko chcesz

Samasz wprowadza na rynek 11 metrowy przetrząsacz P10-1100T. Czy mechanizmy regulacji kąta pracy, wysokości pracy oraz dwustopniowy system pokonywania uwroci przekona do siebie rolników?

Podstawowe informacje o przetrząsaczu

Samasz P10-1100T to przetrząsacz ciągniony na wózku jezdnym. Dyszel jest przykręcany, dzięki czemu można go obrócić o 180 stopni. Pozwoli to połączyć maszynę z górnym lub dolnym zaczepem ciągnika. Po złożeniu przetrząsacza do pozycji transportowej, jego szerokość nie przekracza 3 m, a wysokość to 2,7 m.

Szerokość robocza maszyny wynosi 11 metrów. W skład konstrukcji wchodzi 10 sztuk wirników, a każdy z nich ma 6 ramion. Średnica wirnika wynosi 1,52 m.

Według producenta, do obsługi przetrząsacza wystarczy 50 konny ciągnik.

Przetrząsaczowi należy zapewnić 540 obr./min na WOM oraz 1 przyłącze hydrauliczne dwustronnego działania i 1 jednostronnego.

Jakie są możliwości regulacji przetrząsacza P10-1100T?

W przetrząsaczu Samasz P10-1100T intensywność rozrzutu zielonki można ustawić za pomocą dźwigni w zakresie od 15 do 19 stopni. Pozwala na to mechanizm, który ogranicza wysuw siłownika decydującego o stopniu pochylenia ramy głównej.

Ostatecznie jej ustawienie wpływające na zmianę kątów i wysokości pracy palców sprężystych, przekłada się na intensywność rozrzutu przetrząsanej masy.

Dostępne są 3 pozycje robocze samych wirników, których przestawienie powoduje zmianę kąta roztrząsania zielonki.

Sposób na pokonywanie uwroci

Naturalnym jest, że przyczepiany przetrząsacz posiada system pokonywania uwroci. Co najważniejsze w tym przypadku mechanizm jest dwu etapowy. Wirniki są najpierw poziomowane, a gdy już się wyprostują elementy robocze są podnoszone.

Dzięki temu dwustopniowemu rozwiązaniu, palce sprężyste wirników nie wbijają się w darń i nie rozrzucają grudek gleby. W efekcie zbierana pasza nie jest zanieczyszczana.

Opr. Bartłomiej Dróżdż

19. maj 2024 13:32