StoryEditor

Rozsiewacz Kuhn MDS.2 z systemem ważenia

Gama tarczowych rozsiewaczy nawozów MDS.2 firmy Kuhn powiększa się o model MDS W z wbudowanym systemem ważenia.
04.09.2023., 08:00h

Wyposażony w ramę ważącą, nowy rozsiewacz MDS.2, wykorzystuje zalety i wszechstronność serii MDS.2, a poza tym zapewnia możliwość automatycznej regulacji dawki wysiewu.

Dzięki płynnej regulacji, dawka wysiewu nawozu jest regulowana co 2 sekundy. Zaprogramowana dawka wysiewu jest więc utrzymywana od pierwszych metrów. W przypadku małych ilości przepływu lub małych szerokości roboczych, na przykład w uprawie winorośli lub sadownictwie, statyczne ważenie pozwala dostosować otwarcie zasuw dozujących w dogodny dla użytkownika sposób.

image

Rozsiewacze MDS 8.2 i 14.2 są kompaktowe i z łatwością poruszają się między uprawami w rzędach. Nadają się do winnic i sadów

FOTO: Kuhn

Waga, monitor i terminal GPS

Nie ma potrzeby przeprowadzania próby kręconej! Dwa ogniwa obciążnikowe ważą pozostałą w zbiorniku ilość nawozu z częstotliwością 100 Hz. W przypadku odchyleń współczynnik przepływu jest automatycznie korygowany.

Maszyna jest monitorowana za pomocą terminala Quantron A, który ma wiele funkcji:

► wyświetla na ekranie ilość nawozu pozostałą w zbiorniku,

► wyłączanie lewej/prawej połowy szerokości,

► regulacja szerokości roboczej w zakresie do 8 sekcji za pomocą Varispread 8,

► ręczna modulacja dawki nawozu.

W połączeniu z zewnętrznym terminalem GPS umożliwia również automatyczne zarządzanie szerokością roboczą i zmienne dawkowanie.

image

Nie ma potrzeby przeprowadzania próby kręconej! Dwa ogniwa obciążnikowe ważą pozostałą w zbiorniku ilość nawozu z częstotliwością 100 Hz.

FOTO: Kuhn

Kompaktowy rozsiewacz do różnych zadań

Jak informuje producent, rozsiewacze mają wszystkie atuty, które stanowią uzupełnienie gamy MDS.2, a mianowicie:

► wiele możliwości pod względem wymiarów i pojemności. Rozsiewacze MDS 8.2 i 14.2 są kompaktowe i z łatwością poruszają się między uprawami w rzędach. Nadają się do winnic i sadów. Z kolei modele MDS 18.2 i 20.2, lepiej sprawdzające się w gospodarstwach z produkcją mieszaną, mają szeroki wybór nadstawek zapewniających swobodę pracy,

► wolnoobrotowe mieszadło (tylko 180 obr./min) zapewnia regularny przepływ nawozu bez uszkadzania granulek lub zatykania wylotów dozujących,

► szybka regulacja tarcz wysiewających w zależności od rodzaju nawozu i szerokości roboczej,

► szeroki wybór opcjonalnych osłon kierujących pozwala dostosować maszynę do różnych strategii rozsiewu.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Kuhn

18. czerwiec 2024 22:41