StoryEditor

Kuhn wkracza na rynek narzędzi do mechanicznego zwalczania chwastów!

Kuhn wprowadza na rynek nowe maszyny do mechanicznego zwalczania chwastów, to pielniki rzędowe Rowliner i chwastowniki zębowe Tineliner.
07.10.2023., 11:30h
image

Pielnik rzędowy Rowliner.

FOTO: Kuhn

Odchwaszczanie mechaniczne będzie od teraz wykonywane w kolorach marki Kuhn! Tendencja do bardziej racjonalnego, ale także bardziej restrykcyjnego stosowania pestycydów skłania rolników do poszukiwania alternatywnych rozwiązań do eliminacji chwastów na polach uprawnych. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, firma Kuhn uzupełnia swoją ofertę w zakresie pielęgnacji upraw, oferując, oprócz rozwiązań do płytkiej uprawy i oprysków, również ofertę mechanicznych narzędzi do odchwaszczania.

image

Chwastownik rzędowy Tineliner 12 m.

FOTO: Kuhn

Odchwaszczanie od 6 do 12 rzędów

W skład nowej oferty wchodzą pielniki rzędowe Rowliner o szerokości roboczej od 4,5 do 6 m i 6 do 12 rzędów oraz chwastowniki zębowe Tineliner o szerokości roboczej od 6 do 12 metrów. Kolejnym krokiem w planowanym uzupełnieniu nowej oferty będzie wprowadzenie na rynek w 2025 r. chwastowników rotacyjnych Starliner. Więcej informacji o nowej ofercie będzie się można dowiedzieć na stoisku Kuhn w Hanowerze na nadchodzących targach Agritechnica 2023.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Kuhn

18. maj 2024 14:42