StoryEditor

Rekordowy Agrotech! Ilu zwiedzających odwiedziło targi w Kielcach?

Okazuje się, że 29. edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej w Kielcach zapisała się jako rekordowa pod względem liczby osób zwiedzających. Dopisali również wystawcy. Ile osób odwiedziło największe halowe targi rolnicze w Polsce?
12.03.2024., 09:00h

Rekordowa wystawa Agrotech 2024

W ciągu trzech dni Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej w Kielcach odwiedziło blisko 71 tys. osób z kraju i zagranicy. Jak twierdzą organizatorzy, 29. edycja targów Agrotech jest pod tym względem rekordowa. Dla przykładu, zeszłoroczną edycję targów techniki rolniczej odwiedziło ok. 2 tysiące zwiedzających mniej.

image

Targi Techniki Rolniczej Agrotech 2024

FOTO: Targi Kielce

Więcej wystawców na targach Agrotech

Od 8 do 10 marca na kieleckich halach wystawowych znacznie więcej, niż dotychczas, było też wystawców. W tej edycji swoje portfolio zaprezentowało 520 firm z 17 krajów, zaś w poprzedniej "tylko" 450 firm z 15 państw. Organizatorzy podkreślają, że wyróżnikiem tegorocznego Agrotechu było bogactwo rozwiązań rolnictwa precyzyjnego.

Jak rozwija się rolnictwo w Polsce?

Targi Techniki Rolniczej Agrotech przyciągnęły tłumy z całego kraju i zagranicy. Najbardziej kusił blask najnowszych technologii. Nowoczesne ciągniki, kombajny, maszyny do pracy w polu i obsługi gospodarstw nafaszerowane były rozwiązaniami rolnictwa 4.0. Sztuczna inteligencja, telemetria, telematyka i drony nierzadko zapierały dech w piersiach. Na kieleckich targach rolnicy i fani techniki rolniczej przez trzy dni mogli zobaczyć, jak będzie kształtowało się polskie rolnictwo.

- To były trzy fantastyczne dni spotkań całej branży rolniczej, atmosfera, która panowała w halach jest dowodem na to, jak bardzo nasze targi są potrzebne producentom, dystrybutorom, instytucjom rolniczym i przede wszystkim samym rolnikom – powiedział dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. – Rekord został pobity. Nasze targi Agrotech zwiedziło blisko 71 tysięcy osób. To około 2 tysiące więcej niż rok temu. Bardzo się cieszymy, że nasze wydarzenie jest dla rolników istotne, że chcą odwiedzać Targi Kielce i poznawać najnowocześniejsze technologie, które wystawcy przygotowali dla nich, z myślą o ich potrzebach. Dyskusje, rozmowy toczyły się na każdym stoisku. Rolnicy, którzy potrzebowali kupić nowe maszyny mieli okazję do wynegocjowania bardzo korzystnych cen – podkreśla prezes Targów Kielce.

Z targów Agrotech prosto do gospodarstwa

Co ważne, na targach w Kielcach zapadały także decyzje zakupowe – w niektórych przypadkach nawet jeszcze przed światową premierą. Tak było w przypadku ciągnika Deutz-Fahr 5 Keyline, którego pierwszy raz pokazano właśnie na targach Agrotech. Jak zdradził producent, rolnik kupił ciągnik zanim go zobaczył.

Do gospodarstwa trafia także Case IH Vestrum 120, który również był prezentowany jako nowość.

Jaką powierzchnię ma największa w halach wystawa rolnicza w Polsce?

Tegoroczna wystawa techniki rolniczej zajęła aż 70 tys. m2, czyli o 7 tys. m2 więcej niż w ubiegłym roku. Firmy przygotowały stoiska w 7 halach kieleckiego ośrodka oraz trzech dodatkowo wybudowanych, a także na terenie zewnętrznym. Co ciekawe, coraz więcej biletów na targi Agrotech kupujemy online, a mniej w kasach zlokalizowanych przy wejściu na tereny wystawowe.

Organizatorzy wraz z firmą Wanicki Agro zorganizowali akcję rozdawania opasek – niezbubek, które w razie potrzeby ułatwiały rodzicom odnalezienie swoich pociech. W sumie przez wszystkie trzy dni rozdano 5 tysięcy takich opasek.

image

Targi Techniki Rolniczej Agrotech 2024

FOTO: Targi Kielce

Kiedy odbędą sietargi Agrotech 2025?

Organizatorzy już zapraszają na jubileuszową 30. edycję targów Agrotech i Las-Expo, która odbędzie się w dniach 14-16 marca 2025!

oprac. Artur Jakubek, źródło: Targi Kielce

18. maj 2024 15:08