StoryEditor

Rejestracja wystawców na Dni Pola DLG 2024 r.

Wystawcy mogą się już rejestrować na targi DLG Feldtage, które zaplanowano w terminie od 11 do 13 czerwca 2024 w Brockhof Estate w Erwitte koło Lippstadt.
11.06.2023., 11:57h
JAn JózefowiczJAn Józefowicz

Organizowana przez DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) impreza plenerowa z poletkami doświadczalnymi skierowana jest do firm zajmujących się uprawą roślin, hodowlą roślin, ochroną roślin, nawozami, maszynami rolniczymi, doradztwem i usługami. Stoiska na świeżym powietrzu, poletka doświadczalne i namioty, a także pokazy maszyn będą dostępne do prezentacji produktów, usług i technik rolniczych wystawców. Współorganizatorami tegorocznych targów jest niemiecki kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia, Raiffeisen Waren-Zentrale Rhein-Main eG Cologne i Raiffeisen Waren GmbH Kassel.

Temat przewodni "Nieszablonowa produkcja roślinna"

DLG Feldtage 2024 będzie przebiegać zgodnie z tematem przewodnim "Crop Production Out of the Box", który oznacza, w jaki sposób rolnictwo czerpie korzyści z przyjmowania nowych rozwiązań w obliczu wyzwań. "Rolnictwo rozwija się dzięki zdolności dostosowywania się do zmieniających się warunków naturalnych, nowych wymagań gospodarczych i politycznych oraz trendów konsumenckich", wyjaśnia Andreas Steul, kierownik projektu DLG Feldtage. "DLG Feldtage to miejsce dla profesjonalistów zajmujących się produkcją roślinną, którzy nie pozwalają, aby te zmiany ich pokonały, są gotowi wypróbować niekonwencjonalne metody uprawy i mogą rzucić wyzwanie konwencjonalnemu myśleniu i praktykom. W duchu myślenia i działania "nieszablonowego" ożywimy DLG Feldtage 2024 świeżymi pomysłami" - dodaje Steul. Program techniczny skupi się na zmienności upraw i bioróżnorodności, a także na przyszłościowych technikach rolniczych i alternatywnych uprawach.

image

Gospodarzem DLG Feldtage 2024 będzie posiadłość Brockhof, położona w samym sercu Soester Börde. Prace przygotowawcze na miejscu rozpoczną się latem 2023 roku.

FOTO: DLG Feldtage

Lokalizacja: Soester Börde

Gospodarzem DLG Feldtage 2024 będzie posiadłość Brockhof, położona w samym sercu Soester Börde. Prace przygotowawcze na miejscu rozpoczną się latem 2023 roku. Zarówno rodzina Tägder, która zarządza gospodarstwem, jak i Carolin Möller, właścicielka posiadłości, nie mogą się doczekać tej edycji DLG Feldtage, która została przełożona z powodu pandemii. Gospodarstwo Brockhof uprawia ziemniaki, buraki cukrowe, pszenicę ozimą, jęczmień i kukurydzę na kiszonkę, a także silphium perfoliatum (rożnik przerośnięty) na około 290 hektarach. Rolnictwo uzupełniają kurczaki brojlery i biogazownia. Ostatnia edycja DLG Feldtage odbyła się w zeszłym roku w posiadłości Kirschgartshausen w Mannheim w Badenii-Wirtembergii w czerwcu 2022 roku.

opr. Jan Józefowicz, źródło: DLG Feldtage

27. maj 2024 10:42