StoryEditor

Rdza: 7 lat gwarancji Amazone

Najlepsze jest podwójne rozwiązanie czyli katodowe malowanie zanurzeniowe w połączeniu z malowaniem proszkowym.
04.02.2023., 09:42h

Farba na rozsiewaczu nie ma łatwego życia. Szczególnie jeśli podczas pracy z nawozem pojawia się wilgoć. Ale Amazone ma na to sposoby, więc od roku modelowego 2022 dla rozsiewaczy nawozów serii ZA-V, ZA-TS i ZG-TS będzie nowy proces lakierowania. To katodowa powłoka zanurzeniowa (w skrócie KTL) jako podkład dla solidnej ochrony na wewnętrznych ścianach i powłoka proszkowa, co wpłynie nie tylko na wysoką jakość wykończenia wizualnego, ale też z dodatkowym pogrubieniem farby dla zwiększonej ochrony w trakcie naprężeń mechanicznych.

Bez obaw jeśli masz gwarancję producenta

Dzięki temu zoptymalizowanemu lakierowaniu Amazone może od roku modelowego 2022 zaoferować klientom siedmioletnią gwarancję producenta na rdzę. Wystarczy, że klient złoży wniosek o aktywację gwarancji od 01.01.2023 r. dla serii ZA-V, ZA-TS i ZG-TS od roku modelowego 2022 na portalu Amazone na podanych tam warunkach i po rejestracji, a następnie bez obaw może ruszyć do pracy.

Malowanie wielowarstwowe

Lakierowanie odbywa się w czterech zasadniczych etapach pracy. Cechą szczególną tej wielowarstwowej powłoki jest połączenie katodowego gruntowania zanurzeniowego i malowania proszkowego. Najpierw w 14 krokach przygotowuje się podłoże do malowania. Obejmuje to między innymi wielokrotne trawienie i odtłuszczanie. Kolejnym etapem jest poddanie rozsiewaczy fosforanowaniu cynkowemu, aby jak najskuteczniej zwalczać przenikanie rdzy. Trzeci etap obejmuje grubowarstwowe katodowe gruntowanie zanurzeniowe. Na koniec rozsiewacze nawozów otrzymują powłokę proszkową. Dzięki zastosowaniu mocnej powłoki proszkowej rozsiewacz jest lepiej chroniony przed obciążeniami mechanicznymi i przez wypalanie otrzymuje podwójną, skuteczniejszą ochronę przed korozją.

Ruszty z tworzywa zamiast metalowych

Największe ścieranie lakieru w rozsiewaczu występuje na sitach w zbiorniku. Zwykle jest to spowodowane napełnianiem rozsiewacza, gdy nawóz uderza w sita. Aby przeciwdziałać temu zużyciu, rozsiewacze z serii ZA-V i ZA-TS od roku modelowego 2022 będą wyposażone w najnowocześniejsze, odporne na działanie promieni UV i środków chemicznych sita z tworzywa sztucznego. Po sitach można oczywiście chodzić i składać je do czyszczenia jak zwykle.

image

Największe ścieranie lakieru w rozsiewaczu występuje na sitach w zbiorniku.

FOTO:

Szczegóły gwarancji

Warunki gwarancji producenta na rdzę dla serii modelowych ZA-TS, ZA-V i ZG-TS, które znajdują się w umownym okresie gwarancyjnym od 01.01.2023 Gwarancja producenta na rdzę nie obejmuje optycznych, powierzchownych wad spowodowanych korozją, nawet jeśli są one rozległe. Z gwarancji producenta na przerdzewienie można skorzystać tylko w ciągu pierwszych 12 miesięcy od odbioru sprzętu. Okres gwarancji producenta na rdzewienie rozpoczyna się wraz z pierwszym użyciem rozsiewacza. Po pracy rozsiewacz musi być dokładnie oczyszczony i zakonserwowany, a poza okresem użytkowania musi być przechowywany i dobrze chroniony przed czynnikami atmosferycznymi. Podczas zimowego przechowywania maszyna musi być chroniona zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi. Gwarancja producenta na przerdzewienie staje się skuteczna, jeśli:

1. każda występująca korozja osiągnęła taki stopień, że nastąpiło poważne osłabienie konstrukcji ramy i lub zbiornika lub całkowite skorodowanie.

2. zagrożone jest bezpieczeństwo drogowe maszyny i użytkownika maszyny.

3. nie można zagwarantować funkcjonalności maszyny ze względu na uszkodzenia korozyjne występujące w metalowej konstrukcji maszyny.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Amazone

27. maj 2024 20:09