StoryEditor

Raiffeisen Waren wprowadza nowe marki na polski rynek

Spółka Raiffeisen Waren nie całe 2 lata temu została dealerem marek Fendt oraz Valtra w kilkunastu powiatach lubelszczyzny, mazowsza oraz województwa świękotrzyskiego. To jednak tylko część działalonośći firmy, bowiem na polski rynek wprowadza nowe marki maszyn.
21.03.2024., 19:39h

Na obszernym stoisku podczas kieleckiej wystawy nie zabrakło miejsca na zaprezentowanie niemal całej oferty dla rolników z całej Polski. Tak, całej, ponieważ jeśli mówimy o takich markach jak m.in. Ziegler, Enorossi, CMN Maskintec to w przypadku Raiffeisen Waren jest to główny importer maszyn wspomnianych producentów w Polsce. O to jakie produkty oferują klientom zapytaliśmy u samego źródła, a nasza redakcyjna kamera niezawodnie wszystko nagrała.

CMN Maskintec z Danii

Duński producent maszyn do mechanicznego zwalczania chwastów oferuje solidny arsenał, od pielników międzyrzędowych przez brony chwastownik aż po Kvik-Killer\‘a czyli wielkobelkowy kultywartor, którego ostanią sekcją roboczą nie jest wał, a potężny przeciwbieżnie obracający się wirnik, który ma za zadanie wyrzuć z ziemii rozłogi chwastów.

image
FOTO: Siara
image
FOTO: Siara

Ziegler z paletą maszyn uprawowych

Niemiecki producent maszyn Ziegler w głównej mierze kojarzy się z dostarczaniem oprzyrządowania do hederów, np. stołów do rzepaku lub przystawek do kukurydzy lub słonecznika. Podczas wystawy w Kielcach zaprezentowano również kultywator i bronę talerzową o szerokości 3 metrów a także połączenie wymienionych narzędzi w jednej maszynie, czyli agregat Rapotor o szerokośći roboczej 6 metrów.

Enorossi

image
FOTO: Jakubek

Włoski producent maszyn z ponad 35-letnim doświadczeniem w proudkcji maszyn zielonkowych w Kielach zaprezentował 10 gwiazdową zgrabiarkę, które wg Michele\‘a Giovanini służy nie tylko do siana, ale również do nieco bardziej wymagających materiałów. Jakich? Odpowiedź w materiale video dołączonym do artykułu.

opr. Łukasz Siara

23. maj 2024 22:15