StoryEditor

Rafał Piechaczek zwycięzcą SkillsPoland...

... w kategorii mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych, które stanowiły eliminacje do przyszłorocznych międzynarodowych zawodów EuroSkills.

28.11.2022., 17:00h

Zwycięzca, Rafał Piechaczek jest studentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Rafał, tak jak pozostali uczestnicy, brał wcześniej udział w konkursie Student na Medal, organizowanym przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Konkurs ten był przepustką do udziału w zawodach SkillsPoland. Po trzydniowych zmaganiach, Rafał okazał się najlepszy spośród pięciu uczestników rywalizacji. W przyszłym roku to on będzie reprezentował nasz kraj w konkurencji mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych na zawodach EuroSkills, które odbędą się na początku września w Gdańsku. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych będzie partnerem tego wydarzenia i patronem konkurencji mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych.

Teraz kolejny etap

Teraz przed nim przygotowania do zawodów pod okiem eksperta dr Mirosława Czechlowskiego, który odpowiadał pod kątem merytorycznym za przygotowanie zadań w konkursie. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń rolniczych dziękuje za zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie zadań. Podziękowania należą się również sponsorom zawodów, którymi były John Deere Polska oraz Interhandler JCB.

Po raz pierwszy w Polsce

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych przez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. SkillsPoland to pierwszy krok w drodze do rywalizacji na EuroSkills 2023, które za rok odbędzie się w Gdańsku. Po raz pierwszy zawody tej rangi odbędą się w Polsce. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych jest głównym partnerem konkurencji mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych.

85 państw w edycji WorldSkills

Laureaci konkursu Student na Medal, organizowanego przez Izbę, rywalizowali, by za rok wziąć udział w zmaganiach międzynarodowych na EuroSkills 2023. EuroSkills i WorldSkills to konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym.

Źródło informacji i fot.: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

opr. Jan Józefowicz

27. maj 2024 21:21