StoryEditor

Przyjrzyjmy się nowym kosiarkom przednim Novacat F marki Pöttinger

Dwa modele Novacat F są dostępne w szerokościach roboczych 2,62 m i 3,04 m. Zobacz co oferują te nowości?
22.06.2024., 06:00h

Jak wyjaśnia producent – oba lekkie modele nie tylko chronią ruń, ale też pozwalają uzyskać paszę o wysokiej jakości. Dzięki krótkiemu kozłowi z trzypunktowym układem zawieszenia środek ciężkości jest przesunięty blisko ciągnika, co ułatwia obsługę również z lekkimi ciągnikami. Kosiarka jest łatwa w manewrowaniu nawet na zboczach.

image
Seria Novacat F łączy w sobie niski ciężar własny z dużą wytrzymałością – tylko przyklasnąć takim rozwiązaniom.
FOTO: Pöttinger

Udana belka nożowa i dobre kopiowanie terenu

Nie bez powodu Pöttinger uznaje swoją belkę nożową za serce kosiarek dyskowych. Jej czterocentymetrowa wysokość zapewnia optymalny przepływ masy. Grubość belki, wynosząca zaledwie 28 cm pozwala na bardzo dobre kopiowanie terenu. Poza tym kulowy przegub w skrętnych ramionach gwaBłąd! Nieprawidłowy odsyłacz typu hiperłącze.rantuje swobodę ruchu w wielu płaszczyznach. Co ważne, zakres wychylenia +/- 8° pozwala kosiarce kompensować nierówności terenu.

Zmniejszenie nadmiernego obciążenia kosiarki działa albo przez system odciążenia regulacji podnośnika lub opcjonalnie przez dwie mocne sprężyny między kozłem zawieszenia kosiarki i konsolą ciągnika.

Komfort i bezpieczeństwo

Do bezpiecznego transportu po drogach osłony boczne są podnoszone do góry, na życzenie również hydraulicznie. Duża, składana osłona zapewnia optymalny dostęp do belki nożowej. Maszynę można więc wygodnie wyczyścić, a noże szybko i łatwo wymienić. Kosiarki przednie Novacat F firmy Pöttinger łączą wydajność pracy z jakością cięcia i wysokim komfortem obsługi. Zdaniem producenta, to sprzęt dla wymagających odbiorców.

image
Zdjęcie ilustracyjne – Szeroką ofertę sprzętu marki Pöttinger można zobaczyć na wystawach, tu na Agro Show w 2022 r.
FOTO: Jan Józefowicz

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Pöttinger

12. lipiec 2024 17:37