StoryEditor

Przemysław Bochat – nowym prezesem Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Sporo się działo na walnym zgromadzeniu członków Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych 26 kwietnia w Sopocie.
01.05.2024., 06:00h

Nowy statut i wybór prezesa

Ważnym punktem obrad były wybory nowych władz Izby w tym prezesa zarządu. Wybory zorganizowane zostały wg zasad nowo przyjętego statutu, który został przegłosowany na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Członków Izby 21 marca br. Członkowie Izby zdecydowali, że prezesem organizacji zostanie Przemysław Bochat z firmy Swimer sp. z o. o. sp. k. prezes został wybrany na czteroletnią kadencję.

image
Zarząd Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych
FOTO: PIGMiUR

Ścieżka kariery zawodowej

Przemysław Bochat jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Ukończył studia podyplomowe w zakresie rolnictwa na UTP w Bydgoszczy, jest również absolwentem studiów MBA.

Posiada doświadczenie jako członek zarządu oraz członek rady nadzorczej w spółkach prawa handlowego. Warto dodać, że ścieżka kariery nowego prezesa PIGMiUR to również działalność gospodarcza i rolnicza.

Praca i pasja, w tym odnawialne źródła energii

Od 2006 roku był zaangażowany w działalność marketingową firmy BIN silosy zbożowe. Obecnie odpowiada za marketing i zarządzanie firmy Swimer z Torunia - europejskiego lidera w produkcji zbiorników do magazynowania płynów.

Od 2009 roku był członkiem zarządu Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych, w którym odpowiada m.in. za promocję produktów spożywczych pochodzenia zbożowego, w 2022 roku objął stanowisko wiceprezesa zarządu, od 2023 roku pełni funkcję prezes zarządu Związku. Ponadto od 2023 roku jest również Wiceprezesem Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. W wolnych chwilach interesuje się myślistwem i motoryzacją, do jego zainteresowań należą także odnawialne źródła energii i podróże.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

27. maj 2024 21:01