StoryEditorAktualności

Profi 1-2023 już jest! Zobacz, legendę polskiego rolnictwa!

Tym razem przygotowaliśmy dla Ciebie mega hit! Przetestowaliśmy prawdziwą legendę polskiego rolnictwa, która wspiera rolników od lat 60-tych ubiegłego wieku! Oprócz testu Poznaniaka, jak zwykle w obroty wzięliśmy wiele ciekawych maszyn…
16.12.2022., 17:00h

Darmowy dodatek Technika żniwna 2023!

Wydanie profi 1-2023 jest ze wszech miar wyjątkowe. Oprócz okładki z nową odsłoną legendarnego siewnika Poznaniak, do tego numeru dołączyliśmy specjalny dodatek Technika żniwka 2023. Za darmo zyskujesz 30 stron poświęconych kombajnom i zespołom żniwnym. Znajdziesz w nim porady dotyczące obsługi i tuningu okrętów żniwnych i konserwacji zespołu tnącego. Dowiesz się, dlaczego szacowane straty ziarna są często przeszacowane, a także przeczytasz, jak z chwastami walczą rolnicy z dalekiej Kanady i Australii.

Ciągniki  Case IH, Deutz-Fahr i Valtra

W profi 1-2023 nie zabrakło również ciągników z najpopularniejszego przedziału mocy 100-140 KM. Przetestowaliśmy nową wersję 120-konnego Case IH Luxxum, który zyskał nowy, bardziej ekonomiczny silnik, a także Deutz-Fahr 6152C RV Shift, w którym przekładnia bezstopniowa zyskała wirtualne biegi i pracuje niczym rasowy full powershift.

image

Nowe profi 1-2023 z dodatkie specjalnym Technika żniwna 2023

FOTO: profitechnika

O tych maszynach przeczytasz w najnowszym wydaniu profi 1-2023

 • Case IH Luxxum 120 – test kompaktowego ciągnika o mocy 120 KM, który w nowej odsłonie zyskał żwawy silnik spełniający normę Euro 5.
 • Deutz-Fahr 6135C RV Shift – raport z pracy ciągnikiem z przekładnią bezstopniową, w której producent dodał wirtualne „biegi”. Jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce i po co tyle zachodu?
 • Z drugiej części testu siedmiu ładowarek dowiesz się, jak w pracy wypadają maszyny o udźwigu 4 t: Bobcat TL 43.80 HF Agri, Claas Scorpion 741 Varipower, JCB 542-70 AgriXtra, Kramer KT407, Manitou MLT 741-140 V+, Merlo TF 42.7 TTCS-145 CVTronic, New Holland TH7.42 Elite.
 • Holmer Terra Dos 5 – nowa wersja potężnego kombajnu do buraków o mocy ponad 600 KM, który dostępny będzie w nadchodzącym sezonie. W stosunku do poprzednika ma przede wszystkim mniejsze koszty eksploatacji oraz mniejszą o ok. 600 kg masę własną.
 • Ropa Keiler 2 Classic to nowa odsłona przyczepianego kombajnu do ziemniaków. Sprawdziliśmy, czy Dzik marki Ropa to już dojrzały odyniec czy jeszcze młodzik.
 • Przedprodukcyjna wersja agregatu Lemken Koralin 9/660 KUA do ultra płytkiej uprawy, świetnie utrzymuje małą głębokość pracy. Ma jednak jeszcze kilka elementów do poprawy. Sprawdź które!
 • Omega to ostatnia litera alfabetu greckiego. Oznacza doskonałość i ukoronowanie wszelkiego stworzenia. Czy agregat uprawowo-siewny Bednar Omega OO 6000 L zasługuje na to miano?
 • Siewnika Poznaniak nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Wszak to sprzęt, który ewoluuje od lat 60-tych ubiegłego wieku, nieustannie wspierając polskich rolników. Jak poradził sobie podczas jesiennego siewu pszenicy?
 • Jesień to czas na podsiewanie i zakładanie łąk. Sprawdziliśmy, jak sobie z tym radzi polski agregat Agro-Masz Grass 300.
 • Przejmując firmę CFS, austriacki Pöttinger wszedł z przytupem na rynek narzędzi do mechanicznego zwalczania chwastów. Jest w nich wiele finezyjnych rozwiązań i możliwości dopasowywania do różnego rodzaju upraw. Jak Flexcare 6200 V sprawdził się w pieleniu kukurydzy?
 • Kanciasty Fendt Farmer 312 to klasyczny już sprzęt, który nadal jest poszukiwany na rynku wtórnym. Podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę, żeby nie przepłacić przy zakupie leciwego, ale dobrego ciągnika o mocy ponad 100 KM.
 • Mimo, że Krone nie jest organizacją charytatywną, firma opracowała system SmartConnect Solar, z którego mogą korzystać inni producenci maszyn. Do czego on służy?
 • Jak to działa? Tym razem odpowiadamy, jak firma Joskin cynkuje maszyny w Trzciance i dlaczego jest to takie ważne?
 • Firma Väderstad zorganizowała na początku października pokaz kilku maszyn uprawowych, w których wprowadzono pewne modyfikacje. Na polu pracował także siewnik Proceed, którego czwarta wersja jest jeszcze w fazie testów.

Zapraszamy do lektury najnowszego  wydania profi 1-2023! Dziękujemy, ze jesteście z nami!

Artur Jakubek

13. czerwiec 2024 22:03