StoryEditor

Producent ciągników Carraro ma nowego właściciela!

Która firma przejęła całościowy pakiet w firmie Antonio Carraro, specjalizującej się m.in. w produkcji podzespołów do ciągników, a także małych traktorów specjalistycznych?
19.04.2023., 06:00h

AMG Sp z o.o. dystrybutorem ciągników Carraro w Polsce

Prezentując na tegorocznych targach Agrotech model Compact 75 V, firma AMG Sp. z o.o. przedstawiła się jako oficjalny dystrybutor ciągników Carraro w Polsce. Włoski producent małych traktorów specjalistycznych informuje, że ma nowego właściciela. Kto nim został?

Nowy właściciel włoskiego producenta ciągników

Antonio Carraro informuje, że sprzedał całościowe udziały grupie Maschio Polo. Dotychczas Grupa Maschio Polo miała tylko 50% udziałów w Antonio Carraro, która zajmuje się produkcją małych traktorów do upraw specjalistycznych. Instytucjonalną rolę w firmie obejmuje dr Marcello Carraro.

Maschio Polo jest gotowe na przyszłe wyzwania

Dr Maurizio Maschio uważa, że dzięki temu przejęciu firma Maschio Polo jest w dobrej sytuacji do rozwoju i podjęcia wyzwań stojącymi przed producentami sprzętu rolniczego. Z kolei Antonio Carraro podziękował wszystkim pracownikom i dealerom za ich dotychczasowe i przyszłe zaangażowanie w produkcję i rozwój maszyn i marki Carraro.

O firmie Antonio Carraro

Antonio Carraro to włoskie przedsiębiorstwo z długą historią sięgającą roku 1910, kiedy zostało założone przez Giovanniego Carraro. Firma mieści się w miejscowości Campodarsego (Padwa) w regionie Veneto w północnych Włoszech. Obecnie jest światowym liderem w produkcji kompaktowych traktorów specjalistycznych dla rolnictwa, szczególnie do sadów, winnic i ogrodów oliwnych.

Działająca na całym świecie od dziesięcioleci firma zatrudnia łącznie ponad 535 pracowników w siedzibie we Włoszech i w oddziałach w Australii, Hiszpanii i Turcji. Sieć sprzedaży Carraro to około 600 partnerów handlowych zlokalizowanych na całym świecie.

opr. aj

fot. Sonke Schulz

13. czerwiec 2024 13:05