StoryEditorNowości ze świata

Potężny Massey Ferguson, jakiego jeszcze nie było!

Tak wygląda potężny Massey Ferguson z przegubowym układem jezdnym…
19.12.2022., 21:35h

Klasyczne wzornictwo Massey Ferguson

Mocarna, zwisająca z przodu maska, silnik niczym w małym okręcie, przegubowy układ kierowniczy i szerokie koła bliźniacze, aby przenieść ogromną moc i moment obrotowy na glebę! Do tego stylistyka neoretro nawiązująca, podobnie jak w serii 8S, do klasycznego modelu MF 100 oraz kwadratowa, duża kabina z modeli 8S.

Projekt @concept-farm-machinery

Tak wygląda, a raczej mógłby wyglądać przegubowy Massey Ferguson widoczny na zdjęciu, który póki co, istnieje tylko w świecie cyfrowym. Po koncepcji przegubowego ciągnika Fendt, o którym pisaliśmy w artykule „Fendt MT z przegubowym układem kierowniczym!”, biuro projektowe @concept-farm-machinery zaprezentowało kolejny cyfrowy projekt ciągnika ze stajni AGCO.

image
FOTO: @concept-farm-machinery

Cyfrowa koncepcja przegubowego Massey Fergusona

W jaki silnik byłby wyposażony przegubowy Massey Ferguson, gdyby naprawdę istniał? To pozostaje na razie czystą spekulacją. Być może byłby nim, stosowany w ciągnikach Fendt 1167 Vario MT, 6-cylindrowy silnik MAN o pojemności skokowej 16,2 l oferujący moc maksymalną 673 KM. Jednak przy takiej mocy dobrym rozwiązaniem jest gąsienicowy układ jezdny. Czy @concept-farm-machinery uraczy nas wkrótce takim projektem?

opr. aj

fot. @concept-famr-machinery

19. maj 2024 12:49