StoryEditorŻniwa i siew z top agrar i profi

Pokaz maszyn Agro-Masz

Podczas drugiej edycji „Żniwa i siew z top agrar i profi” 4 lipca br. w Nagradowicach uczestnicy pokazów mogli zobaczyć podczas pracy w polu wiele maszyn rolniczych. Tym, którzy nie mogli dotrzeć na nasze spotkanie prezentujemy maszyny firmy Agro-Masz: siewnik pneumatyczny Salvis i brona mulczowa Agro-Masz BM.
13.07.2023., 15:30h
Krzysztof GębskiKrzysztof Gębski

Agro-Masz Salvis 3800

Siewnik pneumatyczny Salvis wyposażony jest w 2 rzędy kół dogniatająco wyrównujących. Zadaniem pierwszego rzędu jest utrzymanie stałej głębokości pracy oraz przygotowanie gleby przed sekcją uprawową poprzez ugniatanie. Ponad to, zastosowanie przedniego rzędu kół zapobiega zapadaniu się siewnika na lekkiej glebie. Drugi rząd wyrównuje glebę przed sekcją wysiewającą. W skład sekcji uprawowej wchodzi 9 talerzy tnących z zabezpieczeniem sprężynowym (opcja)  oraz 9 zębów z zabezpieczeniem sprężynowym lub hydraulicznym, do których przymocowane są rury odpowiedzialne za transport nawozu ze zbiornika do gleby. Układ zębów zależny jest od sekcji wysiewającej (4 zęby dla siewu punktowego, 9 zębów dla siewu rzędowego).

image
Żniwa i siew z top agrar i profi

Pokaz pras zwijających McHale

Salvis może być wyposażony w sekcję do siewu rzędowego lub punktowego.  Aparat wysiewający napędzany jest za pomocą silnika elektrycznego i skonstruowany tak aby w łatwy sposób umożliwić wymianę wałka dozującego dając tym samym szeroki zakres wyboru wysiewanego materiału. Siewnik wyposażony został w zbiornik nasion o pojemności 2050 litrów oraz zbiornik nawozu o pojemności 1750 litrów. Oba zbiorniki wykonane są z blachy kwasoodpornej. Maszyna dodatkowo może być wyposażona w siewnik poplonów w celu wysiewania mikrogranulatu lub rzepaku.

image

Agro-Masz Salvis 3800

FOTO: K.G

Podczas pokazów zestaw zagregatowany został z ciągnikiem New Holland T7.270.

Agro-Masz BM 7,5

Brona mulczowa Agro-Masz BM stosowana jest do uprawy ściernisk, zapewniając równomierne rozgrabienie i wytrząśnięcie z niej nasion, które opadają na spulchnioną glebę, i szybko kiełkują pod warstwą mulczu. Zapewnia zniszczenie płytko zakorzenionych chwastów i samosiewów.

image

Agro-Masz BM 7,5

FOTO: K.G

Równomiernie wyrównuje pole zgrabiając resztki pożniwne, przy czym płytko przykrywa nasiona poplonów. Brona stosowana jest do przygotowywania pola w uproszczonej uprawie bezorkowej, czy w siewie bezpośrednim. Kąt natarcia palców roboczych i głębokość pracy talerzy regulowane są siłownikami hydraulicznymi. Brona może być połączona z siewnikiem poplonów. Maszyna pozwala na prace z prędkością nawet 20 km/h. Model 7,5 metrowy wyposażony jest w 120 palców, które mogą pracować na głębokości do 8 cm. Masa prezentowanej maszyny to ponad 2 tony, a do pracy potrzebny jest ciągnik o mocy 120-170 KM. Na naszych pokazach brona mulczowa pracowała z ciągnikiem New Holland T6.

 

18. maj 2024 11:40