StoryEditor

Pöttinger Servo T 6000 do orki On Land

Półzawieszany pług obracalny firmy Pöttinger uzupełnia wyposażenie Servo T 6000 o ważną cechę.
19.02.2023., 10:50h

Dzięki pakietowi On Land półzawieszany pług obracalny do ciągników o mocy do 500 KM zyskuje dodatkową użyteczność, co sprawia, że przejście z pracy w bruździe na orkę On Land to tylko kilka prostych kroków. Duże ciągniki z szerokimi oponami, podwójnymi kołami lub gąsienicami pozwalają chronić glebę. Jeśli jednak nie jest to możliwe ze względu na warunki panujące w danym miejscu, to w razie potrzeby można ustawić mechanizm obrotu pługa na orkę w bruździe.

Pług podąża centralnie za ciągnikiem

W przypadku zmiany warunków przejście z orką w bruździe na On Land odbywa się bardzo szybko w kilku krokach. Hydraulicznie odchylany łącznik belki On Land wypycha ramę Servo T 6000 na zewnątrz, dzięki czemu pług podąża centralnie za ciągnikiem. Dzięki temu można go stosować z ciągnikami o szerokości zewnętrznej do 4 metrów, co daje dużo miejsca na koła podwójne i gąsienice. Aby zapewnić równomierne utrzymanie głębokości podczas orki poza bruzdą, przed pierwszym korpusem znajduje się opcjonalne koło, które prowadzi go zgodnie z założoną głębokością roboczą. Co ważne, to obrotowe koło nie zajmuje niewiele miejsca. Dzięki inteligentnemu wykorzystaniu zaworów sterujących nie jest konieczne dodatkowe podłączenie hydraulicznego mechanizmu regulacji w ciągniku.

image

W przypadku zmiany warunków przejście z orką w bruździe na On Land odbywa się bardzo szybko w kilku krokach.

FOTO:

Ochrona gleby

Duże ciągniki są często wyposażone w szerokie opony lub koła podwójne, co powoduje, że w bruździe pługa nie ma wystarczająco dużo miejsca i niekiedy nie można uniknąć przejechania po zaoranej ziemi. Tu z pomocą przychodzi Servo T 6000 z opcją wyposażenia On Land, ponieważ ciągnik jedzie poza bruzdą, po niezaoranej ziemi. To nie tylko poprawia przenoszenie uciągu ciągnika na podłoże, ale także chroni glebę dzięki dużej powierzchni przylegania ciągnika i minimalizuje szkodliwe zagęszczenie w głębszych warstwach gleby. Podobnie, eliminuje ryzyko zagęszczenia dna bruzdy na skutek poślizgu kół ciągników jadących w bruździe.

Wydajna i wygodna praca

Jazda poza bruzdą podczas orki sprawia, że linia ciągu jest prosta, co skutkuje bardziej efektywnym przeniesieniem mocy z ciągnika na pług i mniejszym ciągiem bocznym. Pöttinger wyjaśnia, że dla zwiększenia wygody można stosować systemy prowadzenia, co zapewnia precyzyjną pracę i zmniejsza zmęczenie kierowcy. Żadne koła nie jeżdżą w bruździe, co zapewnia prostą i bardziej ergonomiczną pozycję kierowcy, co jest szczególnie ważne podczas długich dni pracy.

Pöttinger Servo T 6000 jest przeznaczony do pracy z ciągnikami o mocy do 500 KM. Możliwość orki z opcją On Land pozwala jeszcze lepiej wykorzystać dostępną moc ciągnika. Zapewnia to wydajną orkę i przeniesienie mocy nawet w trudnych warunkach.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Pöttinger

19. maj 2024 10:10