StoryEditor

Pöttinger rozbudowuję fabrykę! Powstała nowoczesna lakiernia

Firma Pöttinger zakończyła drugą fazę rozbudowy zakładu w St. Georgen w Austrii, oddając do użytku nowoczesną lakiernię.
24.04.2023., 06:00h

Pöttinger dba o jakość

Inwestując 25 milionów euro, w 2021 roku firma Pöttinger zakończyła pierwszy etap rozbudowy zakładu w St. Georgen. Rozszerzenie oferty o nowe produkty oraz niesłabnące zainteresowanie maszynami austriackiego producenta przełożyły się na wzrost zapotrzebowania na moce produkcyjne. To skłoniło firmę Pöttinger do podjęcia kolejnego kroku, czyli budowy drugiej hali.

Nowoczesna lakiernia oddana do użytku

Dzięki inwestycji sięgającej 33 mln euro, 14 kwietnia 2023 roku w nowej fabryce zgrabiarek i pras zwijających w St. Georgen koło Grieskirchen (Austria) otwarto drugą halę. Budynek o powierzchni 7,9 tys. m2 posłuży za lakiernię. Tym samym, po trwającym prawie 1,5 roku drugim etapie rozbudowy, Pöttinger oddał do użytku nowoczesną instalację do katodowego malowania zanurzeniowego (KTL) oraz lakierowania proszkowego, zwiększając ponad dwukrotnie całkowitą powierzchnię produkcyjną.

image
FOTO: Pöttinger

Co jest lakierowane w nowym zakładzie?

W nowym zakładzie obróbki powierzchniowej lakierowane są części do zgrabiarek i pras zwijających. Dotychczas miało to miejsce w głównej fabryce w Grieskirchen, skąd komponenty były dostarczane do St. Georgen.

W nowej fabryce w St. Georgen realizowane są zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne zamówienia na wysokiej jakości powłoki wytwarzane nowoczesnymi metodami. Dzięki nowej instalacji Pöttinger może lakierować duże elementy z zastosowaniem czarnych, epoksydowych farb KTL. Maksymalna masa lakierowanego elementu może sięgać nawet 1200 kg!

image
FOTO: Pöttinger

Jakość lakieru 1A

Powlekanie powierzchni w procesie katodowego malowania zanurzeniowego (KTL) oraz malowania proszkowego pozwala nie tylko na uzyskanie wysokiej jakości lakieru, ale jest również przyjazne dla środowiska. Do produkcji i obróbki nie używa się rozpuszczalników. Ta metoda gwarantuje odpowiednią twardość powłoki, a tym samym dłuższą żywotność elementów metalowych. Firma Pöttinger podkreśla, że łączy w ten sposób przyjazny dla środowiska proces lakierowania i zrównoważony rozwój.

- Wysokiej jakości maszyny to również ich trwała powłoka. Odporny na uderzenia lakier musi utrzymać się na maszynie przez cały okres jej użytkowania. Jest to jeden z powodów, dla którego zainwestowaliśmy w odpowiednią instalację w tej lokalizacji - powiedział Gregor Dietachmayr, prezes zarządu, który jest przekonany, że rozbudowa zakładu to dobra decyzja.

W zgodzie z przyrodą i ludźmi

Pöttinger jako firma rodzinna czuje się zobowiązana wobec lokalnej społeczności i środowiska naturalnego. Podczas rozbudowy zakładu priorytetem był rozwój zrównoważony: budowa z wykorzystaniem drewna, zielony dach, instalacja fotowoltaiczna, odzysk ciepła itp. Producent dokłada także wszelkich starań, aby proces lakierowania przebiegał zgodnie z przepisami o ochronie środowiska i jego zasobów.

image
FOTO: Pöttinger

Pöttinger zapewnia pracę lokalnej społeczności

Nowy budynek oznacza również dalsze zwiększenie zatrudnienia w regionie. Oprócz około 60 pracowników, którzy obecnie pracują przy montażu prasy rolującej Impress, dużych zgrabiarek Top i zgrabiarek taśmowych Mergento, Pöttinger planuje zatrudnić kolejne 50 osób. Zarząd firmy nieustannie śledzi rozwój sytuacji gospodarczej i rozpoczął planowanie dalszych etapów rozbudowy.

opr. aj

fot. firmowe

19. maj 2024 13:10