StoryEditor

Pöttinger: rozbudowa zakładu w Stoitzendorf

W ubiegłym roku Pöttinger rozpoczął współpracę z firmą CFS Cross Farm Solution ze Stoitzendorf, co uzupełniło ofertę o mechaniczny sprzęt do pielęgnacji roślin.

10.11.2022., 13:00h

Sprzęt przyjął się na rynku, a wysoka sprzedaż maszyn sprawiła, że konieczna była rozbudowa zakładu. Pod koniec października br. miało miejsce oficjalne przekazanie obiektu. Rozbudowa trwała zaledwie osiem miesięcy i kosztowała 4,5 mln euro. Oprócz dodatkowej powierzchni 1750 m. kw. przeznaczonej na montaż, są też biura 600 m. kw. i pomieszczenia socjalne. Firmy Pöttinger i CFS zatrudniają tu łącznie 30 osób.

Trzeci zakład w Austrii

Obok dwóch zakładów w Grieskirchen i St. Georgen, które montują sprzęt do pielęgnacji użytków zielonych. Jest to jednocześnie trzeci zakład firmy zajmujący się montażem maszyn uprawowych, obok Vodnany - maszyny uprawowe i Bernburg - centrum kompetencji w zakresie techniki siewu. W Stoitzendorf w Dolnej Austrii firma Pöttinger założyła centrum kompetencji w zakresie mechanicznej pielęgnacji roślin. To tutaj pracuje się nad rozwojem technicznym, w tym są też innowacje.

Mechaniczne zwalczanie chwastów

Motyki i kultywatory noszące nazwę Pöttinger pracują z powodzeniem na polach całego świata, brony zębowe produkowane są w rozbudowanym zakładzie produkcyjnym. Dzięki tym maszynom do pielęgnacji roślin Pöttinger ma też sprzęt do mechanicznego zwalczania chwastów i wielu innych zastosowań, jak np. rozbijanie zaskorupiałej gleby, nawożenie i napowietrzanie łąk.

Istotny krok do sukcesu

"Przyjmując te produkty i współpracując z dwoma założycielami CFS, Andreasem Egelwolfem i Leopoldem Ruppem, a także innymi doświadczonymi osobami w firmie, zrobiliśmy we właściwym czasie znaczący krok na naszej drodze do sukcesu. Wartość dodana pozostaje w regionie, ponieważ po raz kolejny pokazujemy nasze zaangażowanie w Austrii jako miejscu produkcji - mówi Gregor Dietachmayr, rzecznik prasowy Zespołu Zarządzającego.

opr. jj, źródło: Pöttinger

25. marzec 2023 22:05