StoryEditor

Pöttinger Row Crop Assist pomaga w konfiguracji pielnika

Firma Pöttinger specjalizująca się w produkcji maszyn do uprawy gleby, oferuje rozwiązania cyfrowe, które ułatwiają prace rolnicze i zwiększa ich precyzyjność.
10.07.2024., 18:00h

Nowa aplikacja Row Crop Assist zapewnia interaktywne wsparcie w zakresie optymalnej konfiguracji kultywatora pielącego Flexcare. Aby uzyskać takie wsparcie najpierw należy podać informacje o stosowanej metodzie siewu i wykorzystywanym do prac ciągniku. Na podstawie tych danych asystent wizualizuje idealnie dopasowaną konfigurację kultywatora pielącego w sposób przejrzysty i dostępny dla każdego.

Optymalne ścieżki technologiczne

Firma Pöttinger z sukcesem wprowadziła aplikację Tramline Assist, która zapewnia uzyskanie optymalnego systemu ścieżek technologicznych. Podczas zielonych żniw można skorzystać z Haytool Assist, aby szybko i łatwo dobrać odpowiedni przetrząsacz dla różnych kosiarek. Pöttinger nawiązując do poprzednich udanych aplikacji wprowadza kolejnego cyfrowego pomocnika – Row Crop Assist – na styku siewu i mechanicznej pielęgnacji roślin.

Wspólnym celem wszystkich asystentów marki Pöttinger jest optymalizacja prac w rolnictwie przez czytelną wizualizację i rekomendowanie działań usprawniających wykonywanie zabiegów. Dzięki temu rolnik otrzymuje jasne i kompleksowe informacje dotyczące podejmowanych prac.

image
Nowa aplikacja Row Crop Assist zapewnia interaktywne wsparcie w zakresie optymalnej konfiguracji kultywatora pielącego Flexcare.
FOTO: Pöttinger

Flexcare – tak elastyczny jak Twoje gospodarstwo

Nawet w podstawowej konfiguracji kultywator pielący Flexcare firmy Pöttinger można dostosować do potrzeb każdej uprawy, a także dominującego rozstawu rzędów i warunków pracy. Producent zapewnia, że elementy pielnika i narzędzia robocze można w kilku prostych krokach dostosować do bieżących potrzeb.

Stale zmieniające się warunki klimatyczne, społeczne i polityczne w coraz większym stopniu wymagają ponownego rozważenia stosowanych strategii uprawy gleby. Dzięki Flexcare rolnicy i usługodawcy są na to najlepiej przygotowani. Elastyczność pielnika pozwala na wypróbowanie i wdrożenie nowych systemów uprawy w gospodarstwie – bez konieczności dokonywania nowych, kosztownych zakupów. To znacząco ułatwia wprowadzenie zmian i rozpoczęcie od pielenia rzepaku, bobu, czy zbóż. Dodatkowo pielnik może być wykorzystany przez inne gospodarstwa, co zwiększa stopień wykorzystania maszyny. Row Crop Assist pomaga w znalezieniu najlepszych ustawień maszyny pielnika w zależności od stosowanej technologii siewu i ochrony roślin.

Wkład w osiągnięcie najlepszych efektów pracy

Najlepsze efekty pracy dają doskonale skoordynowane ze sobą prace w gospodarstwie, tak aby ograniczyć straty w fazach przejściowych między różnymi zabiegami i jak najlepiej wykorzystać synergię. Pöttinger specjalizuje się nie tylko w sprzęcie do uprawy gleby, ale też w zakresie systemów produkcji roślinnej. Maksymalna precyzja zabiegu odchwaszczania jest kluczem do możliwie najskuteczniejszej mechanicznej walki z chwastami.

Uwaga: nowa aplikacja Row Crop Assist będzie dostępna na głównej stronie Pöttinger – www.poettinger.at – w sekcji Rolnictwo Cyfrowe od połowy lipca 2024 r.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Pöttinger

12. lipiec 2024 02:59