StoryEditor

Pöttinger przejmuje znaną firmę, zobacz o kogo chodzi?

7 listopada br. Pöttinger przejął jedną z włoskich firm, dzięki temu dotychczasowa oferta siewników została rozszerzona o technologię siewu precyzyjnego.

08.11.2022., 11:01h

O kim mowa? Tak, to MaterMacc z siedzibą w San Vito al Tagliamento w północnych Włoszech. Firma znana jest z produkcji siewników punktowych, siewników mechanicznych i pneumatycznych, pielników i komponentów OEM.

Z komunikatu wynika, że paleta produktów, zaangażowanie pracowników oraz położenie firmy dobrze się uzupełniają i wykazują wiele podobieństw do rodzinnego przedsiębiorstwa Pöttinger.

Atrakcyjne technologie

Najważniejsze jednak dla Pöttingera było uzupełnienie swojej oferty o nowe, atrakcyjne dla jego stałych rynków zbytu technologie. Austriacy postawili sobie za cel dalszy rozwój istniejących technologii i wykorzystanie synergii. MaterMacc zatrudnia obecnie około 80 osób. Pöttinger stawia na ciągłość i przejmuje cały personel z jego doświadczeniem.

Co dalej?

Dalsze plany są takie, że na razie marka, sieć sprzedaży i serwisu oraz zaopatrzenie w części zamienne pozostaną bez zmian. Pöttinger będzie jednak sukcesyjnie wprowadzał swoje umiejętności i wiedzę, dążąc do osiągnięcia sukcesu również w tym nowym segmencie maszyn. Wszyscy klienci MaterMacc będą mieli nadal zapewniony stały dostęp do serwisu i usług.

Spojrzenie w przyszłość

- Dzięki temu przejęciu zrobiliśmy kolejny krok w kierunku pomyślnej przyszłości. Innowacyjne produkty dla nowoczesnego rolnictwa i pasja ludzi w MaterMacc doskonale pasują do świata Pöttingera - potwierdza Gregor Dietachmayr, rzecznik zarządu.

opr. jj, źródło: Pöttinger

24. maj 2024 05:17