StoryEditor

Pöttinger Novacat V 8400 i V 9200 o dużej wydajności

Dwa nowe zestawy kosiarek Pöttinger o szerokościach roboczych odpowiednio 8,40 m i 9,20 m.
01.08.2023., 10:31h

Pöttinger stawia na wydajność, oferując dwa zestawy kosiarek: Novacat V 8400 i Novacat V 9200. Producent mówi o potężnej mocy i szerokości roboczej 8,40 i 9,20 metra, co w połączeniu z kompaktową konstrukcją wyróżnia te kosiarki. Warto dodać, że ten znany producent maszyn rolniczych wprowadził w ubiegłym roku na rynek jeszcze większą wersję kosiarki Novacat V 10000.

Troska o jakość paszy

Ustawione pod kątem wysięgniki umożliwiają uzyskanie krótkiego kozła zawieszenia. Dzięki temu maszyna jest lżejsza, a środek ciężkości znajduje się bliżej ciągnika. W zależności od terenu, obie kombinacje kosiarek mogą być obsługiwane przez ciągniki czterocylindrowe.

Sercem tych kosiarek jest sprawdzona listwa tnąca o wysokości zaledwie 4 cm, co gwarantuje optymalny przepływ plonu. A ponieważ ma tylko 28 cm głębokości, zapewnia najlepsze kopiowanie nierówności terenu. Centralne mocowanie obrotowe kosiarek zapewnia płynny ruch w zakresie + 20 stopni/-16 stopni, co zapewnia dobre kopiowanie nierówności terenu. Hydrauliczne odciążenie troszczy się o równomierny nacisk na podłoże na całej szerokości belki tnącej.

image

Kombinacje kosiarek są łatwe w obsłudze, ponieważ są standardowo wyposażone w system preselekcji Basicline.

FOTO: Pöttinger

Ochrona belki i wygoda obsługi

Hydrauliczne zabezpieczenie antykolizyjne Nonstop Lift zapewnia optymalną ochronę belki tnącej. Ponadto kosiarka skutecznie omija przeszkody, składając się do tyłu i jednocześnie podnosząc wysięgnik. Zapobiega to uszkodzeniom zespołu koszącego nawet przy wyższych prędkościach.

Kombinacje kosiarek są łatwe w obsłudze, ponieważ są standardowo wyposażone w system preselekcji Basicline. Opcjonalnie dostępny jest również kompatybilny z ISOBUS system sterowania Selectline. W obu wersjach dwie jednostki koszące mogą być podnoszone oddzielnie od siebie za pomocą tylko jednej jednostki sterującej lub można aktywować blokadę transportową. W przypadku systemu sterowania preselektorem Selectline, system automatycznego podnoszenia ułatwia koszenie pól w kształcie klina. Jeśli ciągnik ma zarządzanie na uwrociach, możliwe jest również indywidualne podnoszenie za pomocą dwóch oddzielnych jednostek sterujących.

Bezpieczny transport

Podczas transportu drogowego kosiarka jest hydraulicznie składana do pionu pod kątem 92 stopni, a następnie hydraulicznie blokowana w pozycji transportowej. Podczas podłączania i odłączania zestawu, wysuwana osłona przednia zapewnia dużo miejsca między oponami ciągnika a kosiarką.

Obie kombinacje kosiarek są dostępne z formowaniem pokosu, spulchniaczami zębowymi ED lub spulchniaczami walcowymi RC. Jak twierdzi producent: dzięki tym kombinacjom kosiarek Pöttinger łączy wysoką wydajność z inteligentną technologią, co sprawia, że koszenie staje się przyjemnością.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Pöttinger

23. maj 2024 22:28