StoryEditor

Pöttinger idzie na całość – taka gama sprzętu robi wrażenie

Jesień należy do Pöttingera dzięki wielu nowościom: od pługów przez siewniki po maszyny do mechanicznej pielęgnacji upraw.
11.09.2023., 13:00h

Servo 3000 – nowy zawieszany pług obracalny

Pöttinger jest znany ze sprzętu do uprawy gleby, a teraz wprowadza na rynek nowy, obracalny pług zawieszany Servo 3000 przeznaczony do pracy z ciągnikami o mocy do 200 KM. Dział techniczny konstruując nowy pług przejął wiele rozwiązań z mocniejszego Servo 4000, zapewniając w ten sposób dużą wytrzymałość tej maszynie, wygodę jej obsługi i co najważniejsze efekty pracy. Pługi Servo 3000 są dostępne w wersji od trzech do pięciu skib oraz z różnymi rozstawami korpusów i wysokościami ramy.

Terradisc T z systemem wysiewu dla Amico F

image

Terradisc T z systemem wysiewu dla Amico F.

FOTO: Pöttinger

Pöttinger z myślą o efektywnym siewie podczas podorywki lub przy przygotowaniu gleby do siewu, oprócz kultywatorów Terria wyposażył również zaczepiane brony talerzowe Terradisc 8001 T/10001 w system wysiewu sprzężony z przednim zbiornikiem Amico. Dzięki temu uprawia gleby, siew nasiona lub nawozu odbywają się jednocześnie.

Sztywne brony wirnikowe Lion w nowym wydaniu

image

Sztywne brony wirnikowe Lion w nowym wydaniu.

FOTO: Pöttinger

Podstawowe znaczenie ma rozdrobnienie i przemieszanie gleby, co zapewnia dobre przygotowanie łoża siewnego, w tym Pöttinger upatruje największe atuty bron wirnikowych. W kombinacji z siewnikiem tworzą wszechstronny i ekonomiczny zestaw do perfekcyjnego siewu. Pöttinger oferuje indywidualne rozwiązania w postaci bron wirnikowych Lion o szerokościach roboczych od 2,5 m do 4,0 m oraz wiele wariantów wyposażenia dla zróżnicowanych rodzajów gleb i gospodarstw o różnej wielkości.

Siewniki mechaniczne Vitasem w nowej odsłonie

image

Siewniki mechaniczne Vitasem w nowej odsłonie.

FOTO: Pöttinger

Sprawdzona technologia w połączeniu z przyjaznymi dla użytkownika i przydatnymi funkcjami - to właśnie wyróżnia najnowszą generację mechanicznych siewników Vitasem. Maszyny te są dostępne jako siewniki zawieszane i siewniki nabudowane z oznaczeniem M (z angl. mounted).

Terrasem z nowym sterowaniem Profiline

image

Terrasem z nowym sterowaniem Profiline.

FOTO: Pöttinger

Pöttinger sygnalizuje, że siewniki Terrasem łączą wydajność z elastycznością zastosowania i precyzyjnym odłożeniem nasion. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom praktyków ten uniwersalny siewnik został wyposażony w nowe, komfortowe sterowanie Profilinie.

Nowe rozwiązania w Rotocare i Flexcare

image

Nowe rozwiązania w Rotocare i Flexcare.

FOTO: Pöttinger

Sprawdzone już przez rynek maszyny do mechanicznej pielęgnacji roślin Rotocare i Flexcare zostaną wyposażone jesienią 2023r. w nowe rozwiązania. Będzie to między innymi możliwość kombinacji pielników rotacyjnych Rotocare V 6600 i V 8000 z agregatem Tegosem oraz dla wszystkich kultywatorów pielących Flexcare o szerokościach roboczych 4,7-9,2 m (w opcji) dostępne będzie automatyczne sterowanie elementów pielących przez Section Control.

Pöttinger Tinecare V Master precyzyjna praca

image

Pöttinger Tinecare V Master precyzyjna praca.

FOTO: Pöttinger

W uprawie gleby skuteczna, mechaniczna pielęgnacja upraw zależy od wielu czynników. Istotną rolę odgrywa tu rodzaj rośliny uprawnej, warunki glebowe, pogodowe, zachwaszczenie i przygotowanie maszyny do pracy. Brony Tinecare V 12200 Master o szerokości roboczej 12,20 m dysponują rozwiązaniami, które pozwalają dostosować maszynę do pracy w różnych warunkach. Producent informuje, że maszyna ta będzie dostępna na rynku w najbliższych miesiącach.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Pöttinger

23. czerwiec 2024 06:47