StoryEditor

Pöttinger Boss Alpin 2000

Wraz z nowym modelem Boss 2000 Alpin, Pöttinger prezentuje nową wersję tej serii do pracy na pochyłościach.
30.06.2023., 14:00h

Centralnym elementem trzech nowych modeli jest podbieracz o szerokości 1,80 m, który odziedziczyły go po swoim starszym bracie Boss 3000. Poza tym przyczepy samozbierające Boss zostały również wyposażone w nową elektronikę pokładową. Boss 2000 Alpin jest oferowany w trzech wielkościach z powierzchnią ładunkową wg. DIN 13,50 m2, 16,10 m2 i 18,70 m2, to odpowiednio modele: Boss 2140 Alpin, Boss 2160 Alpin i Boss 2190 Alpin.

Stabilność na pochyłościach

Modele Boss 2000 Alpin to specjalnie skonstruowane, niskoprofilowe przyczepy samozaładowcze. Przy rozstawie kół wynoszącym 2,09 m opony są szersze niż nadwozie, co zapewnia dużą stabilność. Oprócz profilu AS można zamontować opony o szerokości do 520 mm. Błotniki są dostępne jako opcja. Są one ustawione pod kątem, co zapobiega gromadzeniu się brudu. Dzięki spawanej konstrukcji ramy przyczepy Boss Alpin są lekkie.

Szeroki podbieracz

Podbieracz ma efektywną szerokość 1800 mm (DIN), a jego swoboda ruchu została znacznie zwiększona. W szczególnie wymagającym terenie, podwozie z wleczonym kołem kopiującym przyczynia się do czystego zbierania plonów. Śledzenie podłoża można również zoptymalizować za pomocą aktywnego dyszla Autotast. Pięć uchwytów zębów, które są prowadzone przez krzywkę, jest napędzanych bezobsługowym paskiem klinowym. Wał pokosu i elastyczne listwy wciągające są standardem i zapewniają dobry przepływ paszy dla każdego rodzaju upraw.

image

Modele Boss 2000 Alpin to specjalnie skonstruowane, niskoprofilowe przyczepy samozaładowcze. Przy rozstawie kół wynoszącym 2,09 m opony są szersze niż nadwozie, co zapewnia dużą stabilność.

FOTO: Pöttinger

Jednostka ładująca Supermatic

Ochrona paszy i niskie zapotrzebowanie na moc to cechy zespołu przenośnika zębowego Supermatic. Boss 2000 Alpin w standardzie ma 6-nożowy system tnący. Maksymalnie można korzystać z 16 noży. Każdy z nichma indywidualny system zabezpieczający. Na uwrociach jednostka ładująca i podbieracz wyłączają się automatycznie. Oznacza to, że przyczepa załadowcza może przejeżdżać po pokosach bez ich naruszania, podczas gdy pełna moc ciągnika jest dostępna podczas nawrotów.

Skonfigurowany specjalnie dla małych ciągników

Przyczepy Boss Alpin mogą być obsługiwane przez ciągniki o mocy zaledwie 40 KM i WOM 540. Do obsługi przyczepy wystarczy tylko jednowyjście dwustronnego działania i jedno jednostronnego działania. Oznacza to, że można go używać ze starszymi i/lub mniejszymi ciągnikami. Przyczepę można sprzęgać z ciągnikiem za pomocą dolnych zaczepów lub zaczepu kulowego K80. Przedłużenie dyszla umożliwia pracę z ciągnikami wyposażonymi w szerokie opony lub podwójne koła.

Terminal sterujący

Standardowy system dostarczany z Boss 2000 Alpin obejmuje terminal Basic Control. Umożliwia on operatorowi wstępne wybranie funkcji dla podbieracza i klapy tylnej, dzięki czemu można je wykonać za pomocą jednostki sterującej ciągnika. Dioda LED wskazuje, czy klapa tylna jest otwarta czy zamknięta. Opcjonalny hydrauliczny dyszel może być obsługiwany za pomocą dodatkowego zaworu. Dzięki terminalom sterującym o wyższej specyfikacji, Boss 2000 Alpin jest wyposażony w funkcję ISOBUS.

W bogato wyposażonej wersji przyczepa samozbierająca może być również obsługiwana za pomocą obwodu hydraulicznego lub wersji load-sensig. W takim przypadku wszystkie funkcje mogą być wykonywane bezpośrednio z terminala sterującego.

image

Centralnym elementem trzech nowych modeli jest podbieracz o szerokości 1,80 m, który odziedziczyły go po swoim starszym bracie Boss 3000.

FOTO: Pöttinger

opr. Jan Józefowicz, źródło: Pöttinger

23. czerwiec 2024 07:38