StoryEditor

Pöttinger Boss 3000, najnowsza wersja klasyka

Krótko po premierze przyczep samozbierających Boss 3000 Master z systemem Evomatic Pöttinger wprowadził na rynek serię Boss 3000 z klasycznym podajnikiem Supermatic.

16.01.2023., 12:00h

Dzięki temu w 2023 roku popularna seria Euroboss będzie miała następcę. Nowy Bosss 3000 jest oferowany w trzech rozmiarach o pojemności 18,7 m sześc., 21,3 m sześc. i 23,5 m sześc. w wersji High-Profile i LowProfile (LP).

Supermatic - klasyczna jednostka ładunkowa

System podawania wywodzący się z maszyny Euroboss znany jest z delikatnego obchodzenia się z paszą. Poza tym ma niskie zapotrzebowanie na moc. System załadunku oferowany jest z trzema lub czterema ramionami, które można wykorzystać również do załadunku cięższych materiałów. W standardzie przyczepy samozaładowcze napędzane są z WOM 540 obr./min i mogą współpracować z ciągnikami o mocy od 60 KM do 110 KM. Jako opcja dostępny jest napęd WOM 1000 obr./min. Seryjnie Boss nie ma noży, ale można go wyposażyć w sześć noży. Belka z 16 lub 31 nożami może być rozkładana przez opcjonalny system hydrauliczny, a następnie odchylona za pomocą Easymove. Wszystkie noże są indywidualnie zabezpieczone przed uszkodzeniami.

Podbieracz Pöttinger

Podbieracz o szerokości 1800 mm (DIN) ma wychylenie boczne 120 mm przy skrajnym zębie. W szczególnie trudnym terenie podwozie z wleczonym kołem kopiującym poprawia kopiowanie terenu. Prowadzenie można zoptymalizować dzięki aktywnemu sterowaniu dyszlem przegubowym Autotast. Pięć uchwytów zębów prowadzonych przez tor krzywkowy napędzanych jest bezobsługowym pasem klinowym. Składana hydraulicznie nadbudowa do pasz suchych może być wyposażona w automatyczny system załadunku. Opcjonalne siatki zapobiegają wypadaniu paszy między rozpórkami. Poza tym można doposażyć maszynę w pakiet oświetlenia LED.

ISOBUS dla wszystkich

Oprócz seryjnej kompatybilności z ISOBUS, przyczepa samozaładowcza może być wyposażona w trzy różne rodzaje sterowania: od prostego układu z zaworem sterującym, przez automatykę podstawową z hydrauliką power-beyond dla podłogi zgarniacza oraz hydrauliką Load-Sensing obsługiwaną z terminala sterującego. Jeśli ciągnik nie ma terminala ISOBUS, można zamówić szeroką gamę terminali obsługowych..

Konserwacja jest prosta i łatwa

Producent wyjaśnia, że punkty smarowania na czteroramiennym układzie jezdnym i bezobsługowy napęd pasowy na podbieraczu sprawiają, że konserwacja Boss 3000 jest bardzo prosta. Napęd łańcuchowy przyczepy samozbierajacej Boss jest w standardzie konserwowany przez układ smarujący. W standardzie jest także licznik serwisowy, wskazujący konieczność przeprowadzenia konserwacji.

Pöttinger, ekspert od przyczep samozaładowczych wprowadza na rynek swojego klasyka, czyli nową serię Boss 3000. Wśród zalet producent wymienia wydajność, precyzyjne kopiowanie terenu i nowoczesną obsługę tej kompaktowej maszyny.

opr. Jan Józefowicz, fot. Pöttinger

27. maj 2024 20:22