StoryEditorAktualności

Po co Horsch otworzył nową halę produkcyjną w Brazylii?

Hala produkcyjna o powierzchni 3,5 ha, to nowo otwarta inwestycja firmy Horsch. Co będzie w niej produkowane?
17.05.2023., 06:00h

Co Horsch produkuje w Brazylii?

Horsch otworzył nowy zakład w Kurytybie  w Brazylii. Na działce o powierzchni 16 ha zlokalizowana jest nowa hala produkcyjna o powierzchni ok. 35 tys. m². Produkowane są tu siewniki punktowe i maszyny uprawowe oraz technika ochrony roślin. W przyszłości będą tu produkowane również siewniki uniwersalne.

Czy Brazylia jest ważnym rynkiem dla producentów maszyn?

Według Rodrigo Duck, CEO w Brazylii, firma do tej pory zainwestowała w projekt około 60 milionów euro i dzięki tej ekspansji stworzyła bezpośrednio około 300, a pośrednio ponad tysiąc miejsc pracy.

- To największa inwestycja, jakiej jako firma dokonaliśmy w jednej fabryce w tak krótkim czasie – potwierdza Philipp Horsch.

Rozwój technologiczny w Brazylii

W wyniku rozbudowy fabryka jest obecnie przystosowana do obsługi krajów Ameryki Łacińskiej, części Afryki oraz do pewnego stopnia z krajów europejskich.

- Nie będziemy ograniczać zakresu działania tej fabryki. Oczywiście główny nacisk kładziemy na rynek brazylijski, ponieważ zapotrzebowanie na zaawansowane technologicznie produkty, które gwarantują wyższą wydajność i produktywność, jest nadal duże - podsumował Philipp Horsch.

M. Sohst, opr. aj

fot. firmowe

13. czerwiec 2024 21:57