StoryEditor

Platforma xFarm zyska nowe umiejętności

xFarm Technologies łączy się z firmami Greenfield Technologies i SpaceSense. Celem integracji jest umocnienie pozycji firmy w branży rolnictwa regeneracyjnego oraz sztucznej inteligencji geoprzestrzennej wspierając globalną transformację rolnictwa.
26.04.2024., 18:00h

Włoska firma xFarm Technologies specjalizująca się dziedzinie cyfryzacji rolnictwa wspiera 340 000 gospodarstw rolnych oraz ekosystem około 100 dużych podmiotów na obszarze czterech milionów hektarów. Aby rozbudować swoje możliwości zdecydowała się na rozpoczęcie współpracy z dwoma firmami. Mowa tu o integracji z hiszpańską firmą Greenfield Technologies, z siedzibą w Badajoz, która specjalizuje się w charakterystyce gleby w celu optymalizacji zarządzania uprawami, by były bardziej zrównoważone i odporne oraz o połączeniu sił z francuską SpaceSense, pionierską firmą z siedzibą w Paryżu, która świadczy usługi analizy klimatu przy użyciu danych satelitarnych i sztucznej inteligencji.

„Dzięki współpracy z dwoma doskonałymi graczami rynkowymi, aktywnymi nie tylko w dwóch kluczowych krajach dla europejskiego rolnictwa, ale także w innych częściach świata, chcemy wzmocnić naszą pozycję w branży rolnictwa regeneracyjnego i sztucznej inteligencji geoprzestrzennej, poszerzając naszą rolę w skali ogólnoeuropejskiej, aby stworzyć nową wartość i wnieść dalekosiężny wkład w globalny agrobiznes"- mówi Matteo Vanotti, CEO xFarm Technologies

 

Wparcie produkcji rolnej w klimacie środziemnomorskim

Prezes firmy Greenfield Technologies - Miguel Córdoba uważa, że rozpoczęta kooperacja ma w głównej mierze umocnić naszą zdolność do efektywnego wspierania sektora rolniczego i spożywczego w dążeniu do wyższych standardów konkurencyjności i zrównoważonego rozwoju. - mówi, CEO Greenfield Technologies.

"Poprzez tę współpracę zwiększymy naszą zdolność do doskonalenia naszych produktów, w tym analizy gleby oraz wsparcia dla upraw charakterystycznych dla obszaru śródziemnomorskiego, takich jak pomidory, oliwki czy migdały, jednocześnie przyspieszając adopcję rolnictwa regeneracyjnego, co przyniesie korzyści zarówno naszym klientom, jak i naszej planecie"

 

Dane satelitarne pomogą oszacować poziom węgla w glebie

Z kolei SpaceSense widzi duże możliwości we współpracy poprzez wspracie specjalistów z xFarm z zakresu wiedzy agronomicznej, która w połączeniu z doświadczeniem w wykorzystaniu sztucznej inteligencji w przetwarzaniu danych satelitarnych pozwoli rozbudować i wzmonić usługi Climate Intelligence polegające na szacowaniu poziomu węgla w glebie i zarządzaniu wspomnianymi danymi na skalę planetarną.

Motywacja do działania

xFarm Technologies, która w ciągu ostatnich dwóch lat rozszerzyła swoją działalność najpierw na Półwyspie Iberyjskim, a następnie we Francji, Niemczech i Polsce. Rozwój, który od teraz może liczyć na doświadczenie jeszcze większego, międzynarodowego i wyspecjalizowanego zespołu.W zespole xFarm Technologies panuje wielki entuzjazm, cieszy możliwość pracy z nowymi kolegami i dalszego rozwoju w Europie i na świecie.

 

opr. Łukasz Siara na podstawie mat. prasowych xFarm Technologies

 

24. maj 2024 05:45