StoryEditor

PIGMiUR już zaprasza na wystawy w 2023 r.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych przygotowuje się do tegorocznych wystaw w Ułężu i Bednarach.
08.02.2023., 14:00h

Agro Show - Bednary

Prym wiedzie oczywiście Agro Show w Bednarach od 22 do 24 września 2023 r. To największe plenerowe targi rolnicze w Europie. Będzie można nacieszyć oczy sprzętem, który wystawią firmy krajowe i zagraniczne. W minionym roku na ponad 131 tysiącach metrów kwadratowych rozłożyło swoje produkty 641 wystawców. Przez trzy dni ubiegłorocznej wystawy przewinęło się ponad 71 tysięcy zwiedzających. Cieszyć może liczna reprezentacja wystawców zagranicznych: aż 99 firm spoza Polski.

image

W dniach 21 i 22 maja 2023 r. będą największe w kraju pokazy maszyn w ramach Zielonego Agro Show w Ułężu (zdjęcie ilustracyjne).

FOTO:

Zielone Agro Show - Ułęż

Zanim pojedziemy do Bednar warto wybrać się na lotnisko w Ułężu w województwie lubelskim. Tam w dniach 21 i 22 maja 2023 r. będą największe w kraju pokazy maszyn w ramach Zielonego Agro Show. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział blisko 140 firm. W pokazach można było podziwiać 42 zestawy maszyn. Tak jak w poprzednich latach, pokazy podzielono na dwie części, w pierwszej prezentowały się kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki i agregat do użytków zielonych. Zaś w drugiej pracowały prasy, praso-owijarki, owijarki, przyczepy zbierające, przyczepa objętościowa i sieczkarnia. Dodatkowo w sobotę prezentowane były myjki ciśnieniowe do mycia i czyszczenia maszyn.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych informuje, że w tym roku impreza zostanie wzbogacona o wystawy zwierząt, w tym pierwszą Krajową Wystawę Bydła Białogrzbietego, organizowaną przez Polski Związek Bydła Białogrzbietego i Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Regionalną Wystawę Bydła Mlecznego, której organizatorem jest Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Regionalną Wystawę Rodzimych Ras Koni, przygotowaną przez Lubelski Związek Hodowców Koni.

opr. i fot. Jan Józefowicz, źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

19. maj 2024 14:05