StoryEditor

Pierwsza edycja Konkursu Zawodowiec Roku 2022

15 października 2022 r. ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej zaangażowanych nauczycieli ze szkół branżowych i centrów kształcenia zawodowego.

15.10.2022., 21:00h

Droga młodych ludzi do wymarzonego zawodu nie jest prosta i wymaga przewodnika, którym najczęściej jest nauczyciel – fachowiec dbający o rozwój swoich uczniów, prawdziwy zawodowiec. Od teraz najlepsi nauczyciele kształcenia zawodowego mają możliwość otrzymania prestiżowego tytułu Zawodowca Roku 2022. Organizator planuje nagrodzić edukatorów aż w 100 dziedzinach.

Zaangażowanie i pasja w pracy

Zawodowcem Roku 2022 może zostać każdy nauczyciel, który cechuje się zaangażowaniem i pasją w pracy, wspiera zainteresowania zawodowe uczniów, cieszy się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym oraz posiada szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze w obszarze kształcenia zawodowego. Kandydaci powinni wyróżniać się na tle innych pedagogów, działać na rzecz promocji kształcenia zawodowego, wprowadzać autorskie rozwiązania dydaktyczne i metodyczne w obszarze kształcenia zawodowego, współpracować z otoczeniem społeczno-gospodarczym (w szczególności z pracodawcami) i dbać o swój rozwój zawodowy.

Termin zgłoszeń do 30 listopada 2022 r.

Nauczyciela zgłosić może szkoła lub centrum kształcenia zawodowego w jednej ze 100 dziedzin: od budowy i strojenia fortepianów, po elektrykę, transport lotniczy i spedycję. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada 2022 r. Organizatorem Konkursu Zawodowiec Roku 2022 jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. Partnerami Konkursu są Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz KGHM Polska Miedź S.A. Więcej informacji oraz regulamin i formularz rejestracyjny dostępny na stronie konkursu

opr. jj

18. maj 2024 15:43