StoryEditorNowość

Pięć nowych modeli kosiarek Disco w ofercie marki Claas

Pięć nowych modeli Disco 9700 uzupełni gamę kosiarek Claas. Jakie nowe rozwiązania pojawią się w maszynach producenta z Harsewinkel?

Claas uzupełnia gamę kosiarek o nowy model Disco 9700 o szerokości roboczej do 9,50 m. Jest ona dostępna w pięciu różnych wersjach z kondycjonerem palcowym lub walcowym oraz ze składaniem pokosów Auto Swather.

Pięć nowych modeli kosiarek Claas

Claas wprowadza pięć modeli kosiarki Disco 9700:

  • Disco 9700 Comfort bez kondycjonera
  • Disco 9700 C Business z kondycjonerem palcowym
  • Disco 9700 RC Business z kondycjonerem walcowym
  • Disco 9700 C Auto Swather z kondycjonerem palcowym i składaniem pokosów
  • Disco 9700 RC Auto Swather z kondycjonerem walcowym i składaniem pokosów

W nowych kosiarkach Claas Disco zastosowano sprawdzone technologie w połączeniu z nowymi rozwiązaniami. Belka Max Cut lub obciążenie Active Float to znane elementy wykorzystywane we wcześniejszych modelach. Producent zapewnia, że właśnie te rozwiązania mają zapewnić wysoką jakość paszy i ochronę darni przy obrotach WOM 850.

Ułatwienia w kosiarkach Disco do pracy na zboczach

We wszystkich modelach Claas Disco 9700 każdy wysięgnik można hydraulicznie przesuwać o 300 mm na zewnątrz i 50 mm do wewnątrz (maksymalne łączne przesunięcie 700 mm), aby dostosować pokrycie z szerokością roboczą kosiarki czołowej w zakrętach i pracy na zboczach. Podczas składania do pozycji transportowej wysięgniki są automatycznie chowane do wysokości transportowej poniżej 4 m.

Dzięki szerokiemu centralnemu podbieraczowi, a także specjalnej podwójnej prowadnicy zespołów tnących na wysięgnikach nie ma to wpływu na przyleganie do podłoża podczas przesuwania. Dzięki wersji Active Float odbywa się również stałe dostosowywanie nacisku na podłoże, które bazuje na regularnym i automatycznym porównywaniu nacisku docelowego i rzeczywistego.

Opcjonalnie dostępna jest funkcja regulacji na zboczach, która dzięki czujnikowi nachylenia dopasowuje zarówno położenie, jak i nacisk na podłoże.

Flagowy model kosiarki Claas Disco

Ze wszystkich modeli to właśnie Disco 9700 RC Auto Schift zasługuje na miano flagowego modelu całej serii. Opracowano go z myślą o zbiorze bardzo dużych ilości materii organicznej. Claas uważa, że ta kosiarka nadaje się doskonale do zbioru biomasy, lucerny ale także do łagodnego koszenia traw i pasz na zimę w obszarze o wysokim plonowaniu.

Walce kondycjonera napędzane są przez podwójny napęd rolkowy specjalnie przygotowaną przekładnią nożycową. Cały system przygotowany jest do pracy z ciągnikiem o mocy do 500 koni mechanicznych, co jest możliwe między innymi dzięki zastosowaniu nowych, opracowanych wspólnie z firmą Walterscheid, potrójnych wałów przegubowo-teleskopowych P-Line o specjalnie hartowanych profilach stalowych o dużej średnicy, a także nowego sprzęgła ciernego K-90.

Dwa walce poliuretanowe łagodnie zgniatają plon. Kondycjoner o szerokości belki tnącej ma zapewniać zminimalizowanie zatorów.

 

Jest to informacja prasowa o charakterze międzynarodowym. Oferta produktów i warianty wyposażenia w niektórych krajach mogą się różnić. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z dystrybutorem CLAAS lub importerem maszyn CLAAS w swoim kraju.

 

oprac. Bartłomiej Dróżdż, źródło Claas

22. lipiec 2024 16:09