StoryEditor

Opony BKT do trudnych zadań

Prowadzona przez Luísa Bulhão Martinsa farma Herdade do Pigeiro łączy w sobie wieloletnią tradycję rodzinną z nowoczesnością i rosnącym zaangażowaniem w zrównoważony rozwój.
04.02.2024., 11:55h

To rodzinne, portugalskie gospodarstwo ma długą historię tradycji i innowacji do zrównoważonej przyszłości w sektorze rolniczym. Od lat wdrażano nowoczesne systemy nawadniania, które obejmują prawie 30 procent gruntów, korzystając z precyzyjnego zarządzania wodą za pomocą czujników i zautomatyzowanych układów sterujących.

Herdade do Pigeiro – pięć lat współpracy z BKT

– Wybraliśmy opony BKT ze względu na ich przyczepność i nośność. Używamy opon w różnych rozmiarach i o różnych specyfikacjach. BKT ma tak szeroką gamę produktów, że zawsze znajdujemy ten, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom – mówi Luís Bulhão Martins. – Opony należące do gamy Agrimax są tymi, których używamy najczęściej. W rzeczywistości montujemy je we wszystkich ciągnikach i maszynach żniwnych, ponieważ dobrze spisują się w naszych warunkach.

image

Prowadzona przez Luísa Bulhão Martinsa farma Herdade do Pigeiro łączy wieloletnią tradycję rodzinną z nowoczesnością i zaangażowaniem w zrównoważony rozwój.

FOTO: BKT

Duże ciągniki i kombajny

Do ciągników o dużej mocy i kombajnów głównie używane są opony Agrimax Force ze względu na przyczepność i minimalne zagęszczenie gleby. Model Agrimax RT 765 jest stosowany do ciężkich prac i podczas zbioru. Zdaniem gospodarza ogumienie Agrimax Teris wyróżnia się niezawodnością, zapewniając długotrwałą wytrzymałość nawet w trudnych warunkach.

– W rolnictwie, gdzie terminowość ma kluczowe znaczenie, wybór opon BKT skutkuje niższymi kosztami i brakiem przestojów związanych z oponami lub konserwacją – wyjaśnia Bruno Pernas.

Partnerstwo z BKT jest zatem kamieniem węgielnym sukcesu firmy rolniczej, reprezentującej wspólne zaangażowanie w nowoczesny rozwój rolnictwa, w którym technologia wspiera wydajne i zrównoważone zarządzanie zasobami. Herdade do Pigeiro nie tylko uprawia ziemię, ale ma również wizję: przekształcenie pracy na polach w prawdziwe życiowe zobowiązanie z nieustannym naciskiem na dobro zarówno środowiska, jak i społeczności. Takie wartości podziela również firma BKT, której kluczowym partnerem jest to portugalskie gospodarstwo.

image

To rodzinne, portugalskie gospodarstwo ma długą historię tradycji i innowacji do zrównoważonej przyszłości w sektorze rolniczym.

FOTO: BKT

Dywersyfikacja to kolejny aspekt działalności firmy, który polega na maksymalnym wykorzystaniu każdej działki w celu zapewnienia optymalnej wydajności produkcji. Nacisk kładziony jest na różnorodność produkcji, która ma podstawowe znaczenie dla bezpieczeństwa żywnościowego, zwłaszcza w kontekście rosnącej liczby ludności na świecie.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: BKT

26. maj 2024 21:49