StoryEditor

Nowy Prezes i Dyrektor Generalny Kverneland Group

Arild Gjerde został Prezesem i Dyrektorem Generalnym Kverneland AS i Kubota Business Unit Implements w Europie.
22.11.2023., 19:00h

Najnowsze doniesienia wskazują, że obecny prezes i dyrektor generalny Kverneland Group i Kubota Holdings Europe, czyli Yasukazu Kamada, opuści kierownictwo Kverneland Group 1 stycznia 2024 r., aby skoncentrować się na zarządzaniu Kubota Holdings Europe. Z kolei Arild Gjerde, zastępując Yasukazu Kamadę, zostanie Prezesem i Dyrektorem Generalnym Kverneland AS i Kubota Business Unit Implements w Europie.

image

Arild Gjerde został Prezesem i Dyrektorem Generalnym Kverneland AS i Kubota Business Unit Implements w Europie

FOTO: Kverneland Group

Arild Gjerde dołączył do Kverneland Group w 2000 roku i zajmował różne stanowiska kierownicze. Ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego ds. sprzedaży i marketingu Kverneland Group oraz członka zarządu od 2006 roku.

Kverneland Group – szeroka gama maszyn

Warto przypomnieć, że Kverneland Group to międzynarodowa firmą zajmującą się opracowywaniem, produkcją i dystrybucją narzędzi rolniczych, rozwiązań elektronicznych i usług cyfrowych. Kverneland Group oferuje gamę urządzeń do uprawy gleby i siewu, maszyn do zbioru pasz i bel, rozsiewaczy, opryskiwaczy, rozwiązań elektronicznych i cyfrowych usług dla ciągników i maszyn rolniczych.

Kubota – potentat od 133 lat

Kubota jest wiodącym producentem sprzętu rolniczego, budowlanego, kosiarek i silników przemysłowych od 1890 roku. Z globalną siedzibą w Osace w Japonii, biurami w ponad 120 krajach i ponad 50 000 pracowników w Ameryce Północnej, Europie i Azji, Kubota osiągnęła obroty w wysokości 20,4 miliarda dolarów w 2022 roku. Chociaż sprzęt maszynowy jest jej główną linią produktów, Kubota produkuje również szeroką gamę produktów, np. miejskie systemy oczyszczania wody, systemy nawadniające, systemy rurowe, konstrukcje dachowe i domowe oraz duże zawory podziemne.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Kverneland Group

19. maj 2024 14:03