StoryEditorNowości Agro Show

Nowy opryskiwacz samobieżny Agrifac Condor Vanguard

Condor Vanguard to nowy opryskiwacz samobieżny w ofercie Agrifac. Producent zapełnił lukę w maszynach z serii Condor. Tym sposobem na tegorocznych targach Agro Show polscy rolnicy będą mogli podziwiać maszynę o dumnie brzmiącej nazwie Vanguard- ang. Awangarda.

Maksymalna szerokość opryskiwacza wynosi 225 cm, a zbiornik ma pojemność 6000 litrów.

System StabiloPlus

Vanguard wyposażono w opatentowany system podwozia „StabiloPlus”. Dzięki temu rozwiązaniu nawet podczas pracy wzdłuż zbocza belka ustawia się równolegle do powierzchni opryskiwanej. Według producenta opryskiwacz cechuje się największą stabilnością na świecie. Czas jak i użytkownicy zapewne zweryfikują te słowa.

Niska masa i nisko położony środek ciężkości umożliwia jazdę po drodze do 50 km/h z standardowym jak dla tego modelu prześwitem 125 cm.

Belka J-Boom

Grawitacja bądź co bądź to dość przydatna siła, a do tego może być bardzo pomocna- tak jak w tym przypadku. Odpowiednio wyważona belka jest w naturalnej równowadze. Belka J-boom „opiera” się na zawieszeniu w kształcie księżyca, które to zapewnia równowagę.

Wprost ze strony producenta możemy dowiedzieć się, że system BalancePlus zachowuje stabilność belki nawet na najbardziej agresywnych torach testowych.

Rozwiązanie to ma na celu optymalizację samego procesu opryskiwania.  

GreenFlow Plus

GreenFlowPlus ma za zadanie  zoptymalizować zużycie wody i środków chemicznych. Ponoć pompa rozpyla 99,99% cieczy zapewniając stałe ciśnienie oprysku. Pełna cyrkulacja cieczy roboczej w belce opryskowej  zapewnia, że zminimalizowane jest powstawanie osadów.

System zapewnia stałą dawkę cieczy roboczej bez względu na prędkość jazdy.

 

Bartłomiej Dróżdż

13. czerwiec 2024 22:41