StoryEditorNowości Väderstad

Väderstad Carrier XT ze zmiennym kątem pochylenia talerzy

Łatwe regulacje i obrotowe osie talerzy uprawowych, zadaniem firmy Väderstad, umożliwiają optymalną pracę przy każdej głębokości roboczej.

16.10.2022., 10:00h

Specjalizujący się w produkcji narzędzi uprawowych i maszyn siewnych Väderstad, wprowadza do oferty nową bronę talerzową Carrier XT, która ma sprostać rosnącym wymaganiom współczesnego rolnictwa. Dostępna jest w 3 szerokościach roboczych: 4,25, 5,25 oraz 6,25 m i występuje w wersji zawieszanej i przyczepianej. W opcjach wyposażenia są również pojedyncze lub podwójne wały doprawiające.

Carrier XT z obracalnymi osiami talerzy

Najważniejszą jednak cechą nowych bron talerzowych Carrier XT jest możliwość zmiany kąta nachylenia talerzy za pomocą hyrauliki. Co daje takie rozwiązanie? Otóż według producenta, zmiana kąta umożliwia optymalne jego ustawienie zarówno przy płytkim i szybkim podcinaniu ścierniska, ale także zwiększenie precyzji przy głębokiej uprawie przedsiewnej.

- Zwiększając kąt nachylenia talerza w kierunku gleby, zwiększamy jego zdolność penetracji. Zmiana kąta nachylenia talerza powoduje również przesunięcie powierzchni cięcia. Väderstad przeprowadził wiele badań optymalizując kąty ustawienia talerzy, aby zmaksymalizować wydajność pracy na polu – powiedział Wolfram Hastolz, dyrektor ds. zarządzania produktami uprawowymi w firmie Väderstad.

Dobre efekty brony Carrier XT

Możliwość zmiany kąta pochylenia talerzy w zależności od głębokości roboczej sprawia, że brona talerzowa Carrier XT sprawdzi się w szerokim zakresie zastosowań. Takie rozwiązanie umożliwia pełne podcięcie, przy płytkiej uprawie ścierniska oraz zmniejsza przepływ gleby przy głębszej uprawie. Producent zapewnia, że ogranicza to również zużycie paliwa.

Jakie talerze w Carrier XT?

Nowy agregat talerzowy można wyposażyć w talerze o średnicy 450 lub 470 mm w wersji TrueCut lub CrossCutter Disc, która sprawdzą się w ultra płytkiej uprawie. Väderstad stawia na mniejsze talerze, które obracają się szybciej od dużych talerzy, sprawiając że uprawa jest bardziej intensywna.

- Każdy talerz jest wykonany z wysokiej jakości szwedzkiej stali V-55 w naszej fabryce oryginalnych części Väderstad Components. Zapewnia to wysoką odporność na zużycie i długotrwałe działanie w polu - dodał Wolfram Hastolz.

Nowy Carrier XT jest dostępny od października 2022 roku.

Artur Jakubek

13. czerwiec 2024 17:13