StoryEditor

Siewnik Väderstad Tempo K z gąsienicowym układem jezdnym

Firma Väderstad, znana z innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie maszyn rolniczych, prezentuje wersję K siewnika Tempo, zaprojektowaną z myślą o rynku północnoamerykańskim.
31.12.2023., 16:49h

Szybki siew soi i kukurydzy

Głównym zastosowaniem siewnika Tempo K jest wysiew kukurydzy i soi. Zastosowano w nim sprawdzone w europejskich modelach sekcje wysiewające, które dzięki elektrycznym jednostkom siewnym i systemowi PowerShoot, umożliwiają precyzyjne umieszczenie ziarna w glebie bez konieczności stosowania dodatkowych silników czy pasów napędowych.

Gąsienice w siewniku Väderstad Tempo K

Väderstad Tempo K zyskał nowy rodzaj ramy, która umożliwia zastosowanie gąsienicowego układu jezdnego, którego zadaniem jest ograniczenie ugniatania gleby. Poza tym przeprojektowano układ zbiorników. Dzięki dwóm zbiornikom przednim, podczas siewu można stosować płynny nawóz, a obracalny podajnik ślimakowy ułatwia napełnianie centralnych zbiorników na nasiona.

image

Dzięki gąsienicowemu układowi jezdnemu oraz nowej koncepcji ramy i zbiorników, nowy siewnik Väderstad Tempo K będzie dopasowany przede wszystkim do potrzeb rynku północnoamerykańskiego.

FOTO: firmowe

Jak Tempo K przestawia się z trybu roboczego w transportowy?

Z myślą o łatwości przemieszczania się między polami a gospodarstwem, Väderstad wyposażył siewnik Tempo K w składaną do transportu ramę. Odpowiednią przestrzeń między siewnikiem a ciągnikiem zapewnia długi teleskopowy dyszel zaczepowy. W pracy w terenie, podwójne koła kopiujące zamontowane na wysięgnikach zapewniają precyzyjne prowadzenie głównej ramy, wspierając równocześnie system zawieszenia równoległobocznego sekcji wysiewających.

Kiedy Väderstad oficjalnie zaprezentuje Tempo K?

Według producenta, siewnik Väderstad Tempo K prezentuje wiele innowacyjnych rozwiązań w praktyce. Opracowany został z myślą o rolnikach, którzy szukają efektywności i precyzji w pracy w polu. Väderstad Tempo K to zaawansowany siewnik, który ma być odpowiedzią na rosnące wymagania współczesnych rolników. Producent planuje jego premierę na rynku europejskim w najbliższej przyszłości.

opr. aj

24. maj 2024 06:46